Valitsus toetas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni algatatud riigieelarve seaduse täiendamise eelnõud, mille eesmärk on luua õiguslik alus Euroopa Finantsstabiilsuse Fondile (EFSF) riigigarantii andmiseks.
Eelnõu näeb ette võimaluse anda riigi garantii ka sellisele äriühingule, mille enamusaktsiad kuuluvad Euroopa Liidu liikmesriikidele ja kus Eesti riik omab vähemusaktsiaid. Antud seadusesäte laieneks EFSFile, mille puhul on tegu Luxembourgis registreeritud eraõigusliku äriühinguga ja mille osanikud on euroala maad.
Rahandusministeerium tegi valitsusele ettepaneku eelnõu toetada täpsustatud sõnastuses. Nimelt leidis ministeeriumi, et eelnõu kohaldamisala on liiga kitsas ning iga üksikjuhtumi jaoks ei peaks seaduses olema sätestatud selle üksikjuhtumi eripärasid arvestav regulatsioon.
Eelnõu sõnastamisel tuleks ministeeriumi järgi eelistada lahendusi, mis reguleeriksid abstraktselt määratlematut hulka juhtumeid. Ministeerium pakkus välja ka täiendava sätte sõnastuse ning koos selle ettepanekuga toetab valitsus sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu.
Seotud lood
Õiguskantsler Indrek Tederi hinnagul on Euroopa stabiilsusfondis EFSF osalemise eelnõu "kooskõla põhiseadusega küsitav".
Kõik põhimõttelised otsused seoses Eesti liikmelisusega euroala finantsstabiilsuse fondis EFSF teeb riigikogu, ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.
Euroopa Ülemkogu president Herman Van Rompuy ootab Eestilt Euroopa Finantsstabiilsuse Fondiga (EFSF) liitumise kiiret ratifitseerimist.
Riigikogu rahanduskomisjon soovib Eesti osalust Euroopa Finantsstabiilsuse Fondis (EFSF) käsitleva eelnõu neljapäeval vastu võtta.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.