Apple'i asutaja Steve Jobsi kultuur püsib ettevõttes veel mõnda aega, kuid pikemas perspektiivis ei pruugi nende liidristaatus säilida, usub SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
"Väga sageli kipuvad tarbijale suunatud tehnoloogiaid välja töötama just seda tüüpi inimesed, kelle jaoks on olulisem funktsioonide paljusus ja seadmete potentsiaalne võimekus," rääkis ta ERRile ning lisas, et paraku tarbijate hulgas on just selliseid inimesi selge vähemus.
Jobs sai sellest aru ning suunas oma tiimi tegema seadmeid, millel oli ka emotsioon ja iseloom, lisaks mõistis ta, et ilma kiirelt kättesaadava sisuta pole meelelahutusseadmetel väärtust, selgitas Koppel.
Tema ütlusel on alati väga hinnatud tegevjuht, kes suudab end ümbritseda õigete inimestega ning luua investoritele kordades väärtust, ja Jobs oli selles osas viimase aastakümne parim – vähemalt suuremate ettevõtete kontekstis.
Jobs oli Koppeli kinnitusel mees, kes ehitas maailma väärtuslikema tehnoloogiaettevõtte: julgen arvata, et Jobsi loodud kultuur kestab kasvõi inertsist ettevõttes veel vähemalt mõnda aega ning Apple uued seadmed püsivad kultuslikena.
Seotud lood
Kõik sõltub sellest, kas ja kuidas tegevjuhtkond on võimeline selles tehnoloogiavaldkonnas esirinnas jätkama, kommenteeris ASi Ordi omanik ja juht Sulev Sisask, mis saab Apple´ist edasi ilma Steve Jobsita.
Kui mitte enne, siis enamiku investorite ja ka ilmselt fännide jaoks oli Steve Jobs läinud hiljemalt siis, kui ta tegevjuhi kohalt tagasi astus, ütles börsianalüütik Tõnis Oja.
Eestis Apple'i tooteid edasi müüva IM Arvutid ASi juhi Jaanus Treilmanni sõnul suudab Apple ilma Steve Jobsita olla innovaatiline ja jääb kindlasti alles.
Apple'i asutaja ja juht Steve Jobs suutis pidevalt tekitada meeletut segadust, ütleb Jobsi elulooraamatu autor Walter Isaacson.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.