Kreeka valitsuse otsus korraldada päästeplaani asjus referendum oli möödapääsmatu tulemus suveräänsuse kaotamisele Brüsselile ja IMFile, märkis majandusprofessor Jean-Paul Fitoussi.
Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy käitusid nagu nad oleksid Kreeka tõeline valitsus, lisas ta.
„Eurooplased – või Merkel ja Sarkozy üksi – uskusid, et nad kontrollivad Kreeka inimesi,“ lausus Fitoussi. „Kuid see on demokraatia. Kreekas ja isegi Itaalias ei saa sa valitseda ilma rahva toetuse ja konsensuseta. Ja sa ei saa ellu viia dekaad kestvat säästuprogrammi, ega isegi valida rahvale säästumeetmeid, mida riik peab ellu viima.“
Seotud lood
Kreeka peaministri George Papandreou ootamatu teade, et ta kavatseb Kreeka uue abipaketi rahvahääletusele panna, riskib euroalal uue kriisilaine vallandada.
Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul jääb arusaamatuks, millist alternatiivi näevad kreeklased neile pakutavale abipaketile.
Eesti Panga juhiks kandideerinud IMFi vanemnõunik Andres Sutt ei arva, et euroalast lahkumine ja pankrot on lahendus Kreeka probleemidele.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble eeldab, et Kreeka puhul läheb kõik nii, nagu plaanitud ja kokku lepitud.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”