Kreeka ja Küprose investoritele kuuluva Marfin Pank Eesti juhi Riho Rasmanni sõnul on kreeklased hämmingus peaminister George Papandreou otsusest korraldada rahvahääletus.
"Sellist käiku ja nii ootamatult ei osanud keegi ilmselt ette näha, kuigi Papandreou oli sellest referendumist rääkinud juba ka eelmistel perioodidel, et peab rahva käest küsima ja vaatama, mis rahvas otsustab. Aga, et see nüüd käidi välja piltlikult öeldes kellegagi konsulteerimata, isegi oma valitsuskabineti liikmetega, see on tekitanud kreeklastes suurt hämmingut," rääkis Rasmann Vikerraadios.
Küsimusele, mis päästaks Kreeka halvast olukorrast, vastas Rasmann, et vaja oleks aega. "Aga aega on Kreekas natukene raske tekitada, teades kui tugevad on sealsed ametiühingud ning kui meelsasti nad lähevad streikidesse, selle asemel, et majandus korda teha ja maksu koguda," sõnas ta ning lisas, et mentaliteedi muutmine ongi kõige raskem küsimus.
Seotud lood
Eesti kaudu toimunud Vene rahapesu tõttu ametikoha kaotanud Danske panga juht Aivar Rehe polnudki kogu loo ainus reaalne kaotaja – samal põhjusel kaotas töökoha ka Versobanki pikaajaline juht Riho Rasmann.
Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul jääb arusaamatuks, millist alternatiivi näevad kreeklased neile pakutavale abipaketile.
Eesti Panga juhiks kandideerinud IMFi vanemnõunik Andres Sutt ei arva, et euroalast lahkumine ja pankrot on lahendus Kreeka probleemidele.
ELi liidrite järjekordne katse ehitada võlakriisi levikuks tulemüür jooksis sisuliselt liiva juba enne müüri ladumist.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.