Türgi on huvitatud pankrotiavalduse esitanud Rootsi autotootja Saabi ostmisest.
"Türgi eesmärk on saada üheks Euroopa autotööstuse suurtegijaks ja suurendada ala investeeringuid," märkis autotööstuse allhankijafirmade ühenduse tegevjuht Lars Holmqvist.
Türgis on mitu autotehast, aga riigil ei ole ühtki oma automarki. Türgi valitsus on STV andmetel huvitatud riigi oma automargist. Türklased ei ole siiski huvitatud tootmise jätkamisest Trollhättani tehases.
"Sõltumata sellest, kes kogu Saabi tootmise või osa sellest ostab, ei ole reaalne, et tehas jääks Trollhättanisse. Usun, et see viiakse mujale," ütles Holmqvist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saab Automobile'i pankrotipesa ümber tiirleb kuus-seitse huvilist, kuigi siiani on selgusetu, mida pankrotipesa lõppude lõpuks sisaldab, kirjutab Kauppalehti.
Pankrotistunud Rootsi autotootja Saab tükeldamine jätkub: võlgade katteks on müüki pandud Saabi tehasemuuseumis olevad sõidukid.
Esmaspäev oli potentsiaalsete Rootsi autotootja Saabi ostjate jaoks viimane päev esitleda oma pakkumine, kirjutas whatcar.ee.
Hoolimata sellest, et Rootsi autofirma Saab on pankrotis, toodetakse lähinädalatel sealses Trollhättani tehases veel sadakond uut Saabi.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.