Suurärimees Rein Kilk arvas, et sel aastal on ta Äripäeva Rikaste TOPis pigem langenud kui tõusnud.
„Eelmisel aastal oleks võinud paremini minna. Ma loodan, et ma olen edetabelis tõusnud, aga mul on selles tugevad kahtlused. Kuidagi eelaimdus on selline,“ kommenteeris Kilk oma võimalikku paiknemist värskes Rikaste TOPis. Samas ei heitnud ta meelt ning tõdes, et igal ettevõtjal on tõuse ja langusi.
„Kuna ma sisenesin 1979. aastal suuremasse ettevõtlusse, siis neid tõuse ja langusi on olnud paraku selle aja jooksul. Selline on see ettevõtja elu. Kindlasti on selliseid ettevõtjaid ka, kellel on ainult asjad ülesmäge läinud. Paraku, kes selle elukutse endale valib, peab sellega arvestama, et elu käib üles-alla,“ tõdes Kilk.
Mõned Kilgi firmad on sattunud raskustesse ning möödunud aastal oli tema olulisim vara osalus Pärnu Sadamas. Tänane Postimees kirjutab, et Saksa päritolu Unicredit Bank AG, mis laenas Rein Kilgi firmale Werol Tehased raha tootmisseadmete ostuks, nõuab Kilgi ettevõtete Transcomi ja Pere AS pankrotti, millest viimasel on see ka äsja algatatud. Werol on juba pankrotis, samuti AS Lihameister. Lisaks kuuluvad Kilgile Ammende Villa, aknatootja Green Window, Pindisain Ehitus ning Zelluloosi Kinnisvara.
Oma äriedu kohta on Kilk tuttavate sõnul öelnud, et raha kleepub tema külge. 1980ndate alguses veetis ta nädalavahetused Leningradi turul ja müüs kurke, kapsaid ja tomateid. Edasi tuli rooside kasvatamine ja meemüük, kirjastamine ning metalliäri. Kui rääkida esimeste miljonite teenimisest, siis on Kilk ise oma rikkuse allikana nimetanud 1990ndate alguses toimunud edukat tehingut 300 tonni metalli vahendamisel, kui kasutas ära seda, et Londonis metalli hind tõusis ning Venemaal langes.
1996. aasta talvel müüs ta USAsse 80 000 plastmassist liulauda, mida ise nimetas tobedaks tooteks. Kilk üritas veenda kiirtoitlustusrestoranide ketti McDonald's, et see temalt pool miljonit liulauda ostaks ning klientidele kingiks, kuid ta ei olnud selle "tobeduse" müügil piisavalt veenev ja liulaudade äri USAs soikus. 1990ndatel proovis Kilk kätt ka meediaäris ning talle kuulus kolm raadiojaama, mille ta 1999. aasta lõpus maha müüs. Samuti oli ta nõus paigutama raha Sõnumilehte, kuid teised tollased investorid eesotsas Rein Kaareperega põlgasid Kilgi ära, kuna kahtlustasid, et ta teeb koostööd teise poole ehk Hans H. Luigega. Viimase tegemised meediamaastikul põhjustasidki Sõnumilehe loomise. 1995. aastal valis Äripäeva toimetus Rein Kilgi aasta ärimeheks.
Eelmises Rikaste TOPis oli Rein Kilk 17. kohal.
Värske Rikaste TOP ilmub juba sel reedel. Rikaste TOPi eriväljaannet saab tellida
siit.
Seotud lood
Mitme suure firma pankrotistumisega seotud Rein Kilk võib kaotada õiguse tegutseda äri alal.
Rein Kilgi AS Transcom saab esmaspäeval Pärnu Sadama ainuomanikuks, tehingu hind on konfidentsiaalne.
Rikkaimate naiste TOPi ladvikus on vähe neid, kes saaks uhkelt öelda, et on ise enda üles töötanud. Üks neist on Reet Roos, homme ilmuva Rikaste TOPi 240. inimene ja riigikogu kõige edukam ettevõtja, self-made woman.
Kuna üleshaipijaid tabelisse mahub, siis olen usutavasti langenud, vastas OG Elektra omanik Oleg Gross küsimusele, kas ta on uues Rikaste TOPis tõusnud.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.