Täna tühistas Harju maakohus osaliselt ravimiameti poolt ravimifirmale Merck Sharpe & Dohme tehtud väärteootsuse ning määras endise 25 000 euro asemel ravimifirmale rahatrahviks 15 000 eurot.
Otsusele võib ravimiamet esitada riigikohtule kassatsioonkaebuse 30 päeva jooksul.
Eelmisel nädalal toimunud kohtuistungil tuli ravimifirma välja uue taktikaga. Kui seni oli ravimifirma retoorika, et naistearstidele 1. aprillil 2011. aastal korraldatud ürituse näol oli tegu teadusüritusega, siis nüüd nimetas ravimifirma esindanud advokaat Carri Ginter seda müügiedenduse ürituseks. Samal istungil kasutas ta ka väljendit “Nuvaringi üritus”. Seni on MSD avalikult ja ka suhtluses ravimiametiga nimetanud üritust teaduslikuks või meditsiinihariduslikuks.
Ravimiametit esindanud ameti õigusnõunikule Kaili Lellepile tuli MSD taktikaline kannapööre üllatusena. “Meie oleme enda otsuses lähtunud ikkagi sellest, et tegemist oli teadusüritusega, mis ei vastanud ettenähtud nõuetele ja me oleme jäänud selle seisukoha juurde,” ütles ta pärast kohtuistungit.
Seotud lood
Eile tühistas Harju maakohus osaliselt ravimiameti poolt ravimifirmale Merck Sharpe&Dohme tehtud väärteootsuse ning vähendas trahvisummat varasema 25 000 euro asemel 15 000 eurole. Ravimiamet pole edasikaebamise üle veel otsust langetanud.
Ravimiamet tegi lõpliku otsuse ravimifirma MSD (Merck Sharp & Dohme) väärteoasjas ning määras firmale 25 000 euro suuruse trahvi. Amet hakkas ettevõtet uurima tänu Äripäeva tehtud salavideole.
Aprillis kogunes üle saja naistearsti ravimifirma MSD "koolitusele". Salaja üritusel osalenud Äripäev nägi, kuidas ravimifirma teeb arstidele ajupesu.
Ravimifirma MSD korraldas arstidele koolituseks nimetatud meelelahutusürituse, millel osales salaja ka Äripäeva ajakirjanik.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.