USA Kongressis ja Senatis praegu arutlusel olevad eelnõud SOPA ja PIPA ning juba liitumiseks välja pandud ACTA on pigem repressiivset laadi ning jagavad maailma mustaks ja valgeks, arvas IT-visionäär Linnar Viik.
Ta rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et USA-s menetluses olevad eelnõud puudutavad nii või teisiti ka inimesi Eestis ja seda kahel viisil, vahendasid
ERR Uudised."Läbi selle, et paljud meie jaoks harjumuspärased igapäevased teenused ja ka väga paljud arendatavad teenused, muu hulgas interneti otsingusüsteemid, paljud sotsiaalmeedia võrgustikud, keskkonnad, mille kaudu me oleme harjunud saama ja jagama informatsiooni, kas peavad muutma oma käitumist või on sunnitud oma tegevuse sulgema, juhul kui sellisel kujul need eelnõud vastu võetakse," selgitas Viik.
Teine asjaolu, mis on rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste kontekstis meie jaoks olulisem, on Viigi sõnul see, et nende seaduseelnõudega on välja pakutud nö kolmandates riikides ja muudes maailma riikides toimuva suhtes Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi ja kohtuvõimu ülemvõim.
"Ehk kui muu maailm ei lähtu meie (USA -toim.) poolt kehtestatud reeglitest, siis nad ei ole meie mängus ja meil on õigus oma kohtu otsusega sundida Ameerika Ühendriikide territooriumil tegutsevaid ettevõtteid nende ettevõtetega ja organisatsioonidega tegevused katkestama."
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi hinnangul meenutab võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA ümber tekkiv kära seagripi ümber toimunut.
ACTA on ülimalt õige asi, ütles peaminister Andrus Ansip riigikogus. Äripäev toob ära memo, millel tema väide tugineb.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna välisminister Urmas Paetile arupärimise võltsimisvastase kaubanduslepingu (ACTA) osas.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.