Kui erakondade varjatult rahastamine võib lühiajaliselt edukas olla, siis pikajaliselt tekitab probleeme, leidis Citypark Eesti osanik Martti Lemendik.
"Eetilises plaanis on suhteliselt kaheldav, kui seda teed minna – lühiajaliselt võib see küll edu anda, aga pikaajaliselt on probleemne," rääkis Lemendik erakondade varjatud rahastamisest.
Parkimisfirma osanik kinnitas, et sellel teemal ei ole tema poole pöördutud ja et ta ei ole pidanud ka kunagi vajalikuks oma eesmärkide saavutamiseks seda tüüpi lähenemist kasutada. "Kuna ma ei ole avalikkusele eriti tuntud isik, siis ilmselt ka selle tõttu ei ole au sinna listi kuuluda," uskus Lemendik.
Ta märkis, et Citypark Eesti pole ainus tema ettevõtmine ja ta on seal vaid nõukogu esimees ning igapäevaselt sellega ei tegele. "Kui seal (Citypargis – toim) ka keegi peaks linnavalitsusega lävima, siis ilmselgelt oleks see operatiivtasand. Seetõttu ei oska ma ausalt öeldes midagi kosta," rääkis ta.
Lemendik möönis parteide poolt rahalise toetuse küsimise kohta, et teatud määral teevad ka operatiivinimesed rahalisi otsuseid, aga ta ei usu, et see tase oleks teise osapoole ootusi rahuldav.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärnus ärihuve omavate ettevõtjate firmad rahastasid varjatult keskerakondlase Mart Viisitamme saamist eelmiseks Pärnu linnapeaks.
Valimiskampaania rahastajad jäid tühjade pihkudega, väidab Mart Viisitamm, keda toetanud ette-võtjatest hiljuti kirjutasime.
Õiguskaitseorganid suudavad ärimehi teha teatud mõttes ettevaatlikuks erakondadele või poliitikutele varjatult raha jagamise suhtes, ütles ASi Signaal nõukogu liige Andres Peets.
Reedene Äripäev tõi avalikkuse ette taas ühe skeemi, kuidas Keskerakond lasi firmadel varjatult maksta kinni oma liikmete valimiskampaaniakulud. Nendel kümnekonna ettevõtte omanikul olid ja on ka praegu konkreetsed ärihuvid Pärnus ja ka teistes Keskerakonna juhitud omavalitsustes.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.