Erakondade varjatud rahastamine jätkub, väitis Pärnu keskerakondlasest linnapea aastail 2005–09 Mart Viisitamm, keda rahastanud ettevõtjatest Äripäev hiljuti kirjutas.
"See, et firmad tasuvad eri arveid erakondade ja kandidaatide eest, on vähemalt seni selge tava Eesti riigis," kirjutas ta reedel Pärnu Postimehes ilmunud arvamusartiklis. "Kas see tava muutub, kui firmade annetused muutuvad seaduslikuks, on omaette küsimus. Mulle tundub, et siis langeb varjatud rahastamise protsent 70 pealt vähemalt 40–50 peale," kinnitas ta.
Kes arvavad, et Reformierakonnale või IRLile ei lastagi füüri, arvake edasi ja saate öösel rahulikult magada, märkis ekslinnapea.
Äripäev kirjutas, et Pärnus ärihuvisid omavate ärimeeste firmad rahastasid varjatult Mart Viisitamme saamist eelmiseks Pärnu linnapeaks. Neil kümnekonna ettevõtte omanikul olid ja on ka praegu konkreetsed ärihuvid Pärnus.
Seotud lood
Pärnus ärihuve omavate ettevõtjate firmad rahastasid varjatult keskerakondlase Mart Viisitamme saamist eelmiseks Pärnu linnapeaks.
Suurettevõtja Urmas Sõõrumaa sõnul on võimalik erakonna rahastamist muuta läbipaistvamaks, kui anda raha läbi ettevõtte.
Endine Pärnu linnapea Mart Viisitamm käis abikaasaga Pärnus ärihuve omavatelt ettevõtjatelt saadud rahade eest muu hulgas Mauritiusel, kuhu reisikorraldaja talle limusiini lennujaama vastu tellis.
Õiguskaitseorganid suudavad ärimehi teha teatud mõttes ettevaatlikuks erakondadele või poliitikutele varjatult raha jagamise suhtes, ütles ASi Signaal nõukogu liige Andres Peets.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.