SEB privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeli sõnul on investorite kriitika Baltika suhtes põhjendatud, kuna ettevõte on korduvalt näidanud, et nende jutt ja numbrid ei lähe kokku.
"Baltika puhul on probleemiks kujunenud see, et positiivsetele signaalidele ettevõtte juhtkonnast järgnevad selgelt (väga) negatiivsetena tõlgendatavad majandustulemused," kommenteeris Koppel
ERRi uudisteportaalile.
"Jutt ning numbrid ei ole sünkroonis. Eriti kahetsusväärne on see, et sellest on saanud juba mõnda aega väldanud trend. Seega, kui investorid sellist trendi täheldavad, on nende pahameel minu hinnangul õigustatud."
Baltika kinnitas jaanuari lõpus, et kõik on hästi, kuid möödunud reedel tunnistati siiski, et ka neljas kvartal lõpeb suure kahjumiga.
Seotud lood
Rõivatootja Baltika juht Meelis Milder tegi Tallinna börsiajaloos midagi harukordset, paludes börsilt luba keeluperioodil firma aktsiaid osta.
Baltika lõpetas eelmise aasta neljanda kvartali ühekordsete mitterahaliste varade mahakandmiste ja provisjonide tõttu märkimisväärse kahjumiga
Baltika reedeõhtune börsiteade märkimisväärse kahjumi kohta on taaskord negatiivne üllatus ning viitab luukeredele kapis, ütles LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa.
Öösel kell 00:04 teatas Baltika börsile, et võtab oma nõukogu liikme Lauri Kustaa Äimä fondilt 1,5 miljonit eurot laenu.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.