Peamiste ärritajatena tõid meeleavaldajad esile kartuse oma kodanikuõiguste rikkumise pärast ning peaminister Ansipi üleoleva suhtumise ning rahvaga dialoogi vältimise.
Lisaks Tallinnale toimus võltsimisvastase kaubanduslepingu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) protestimeeleavaldus ka Tartus. Kuigi Tallinnas lubas protestima tulla 3000 inimest, siis politsei hinnangul oli meeleavaldajaid 1500.
Samaaegselt toimusid ACTA-vastased protestiaktsioonid enam kui paarisajas linnas nii Euroopas kui mujal maailmas.
Jaanuari lõpus allkirjastasid ACTA leppe 22 Euroopa riiki. Seni ei ole Eesti seda veel teinud. Juunis otsustab Euroopa Parlament ACTA ratifitseerimise Euroopa Liidu tasemel.
Seotud lood
Olles resoluutne ACTA vastane, pean ma siiski tõdema, et see leping ja temaga kaasnevad instrumendid ja mehhanismid ei ole sündinud vaid kurjast tahtest.
Peaminister Andrus Ansip ütleb valitsuse koduleheküljel avaldatud kommentaaris, et ta kahetseb, et tema kontekstist väljarebitud laused ACTA kohta on inimesi riivanud.
Euroopa parlament hääletas täna võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA vastu.
Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu presidendi Taavi Kotka sõnul oli ACTA tagasilükkamine õige otsus.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.