Ligikaudu 15 000 teise pensionisambasse kogujat on jõudnud väljamakse aega. Mitteliitunutest saavad nad kuni 14% suuremat pensioni.
Eelmise aasta lõpu seisuga on ligi 14 000-l kogumispensioniga liitunud inimesel õigus väljamaksetele, neist enam kui pooled lükkasid väljamaksete saamise edasi. Need, kes hakkasid väljamakseid saama, saavad nüüd riiklikule pensionile keskmiselt 14 protsenti lisa.
„Tavapärase 30–40 aasta asemel on tänased II samba pensionärid vara kogunud vaid 10 aastat. Seega on väljamaksete summad veel väikesed. Samas tähendavad need väljamaksed keskmisele rahvapensioni saajale päris olulist pensionilisa,“ märkis SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst.
2012. aasta 1. jaanuarist taastusid kohustusliku kogumispensioni maksed täies ulatuses. Seega rakendatakse uuest aastast kohustusliku kogumispensioni makse kinnipidamisel tavapäraseid maksemäärasid – 2% (inimese osa) + 4% (sotsiaalmaksu kogumispensioni osa).
SEB analüüsi kohaselt tasub klientidel pensioniks koguda, sest see tagab tulevikus mittekogumisega võrreldes suurema pensioni. Näiteks klient, kes sai kogumisperioodil 2002–2011 keskmist brutopalka ja liitus II sambaga ning jätkas ka 2010. aastal sissemakseid, saab igakuiselt 10 aasta jooksul II sambast 39 eurot riiklikule pensionile lisa.
„Statistika näitab, et üha enam inimesi valib pensioni väljamakse lahenduseks kindlustuslepingu, sest pensioni II samba fondidesse on kogutud rohkem kui 50-kordne rahvapensionimäär. Mida suurema summa suudab inimene kogumisperioodi jooksul koguda, seda suuremad on ka väljamaksed. Inimestel, kes pensionisammastesse ei kogu, peaks olema alternatiivne lahendus, kuidas koguda oma pensionivara,“ lisas Indrek Holst.
Kokku on Eestis 622 732 teise pensionisambaga liitunut, neist 159 087 olid valinud oma pensionivara kogujaks SEB.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.