Keerulistes oludes, kus pangad on laenukraani kinni keeranud, üritavad ettevõtjad riigilt näilike tehingutega raha välja võtta, ütles majanduskuritegevuse konverentsil maksu- ja tolliameti töötaja Ardi Mitt.
"Ettevõtetel on vaja raha ja seda püütakse riigisüsteemist näilike tehingutega välja võtta. Tegemist on maksukelmusega ja püüame sellele võimalikult kiiresti jälile jõuda," sõnas Mitt majanduskuritegevuse trende analüüsides.
Mitt märkis, et praegu toimuvad suurimad pettused käibemaksu ja tulumaksu vallas, kuhu arvatakse ka sotsiaalmaksupettused. Suur summa käibemaksupettustest toimub kütusega. Teine trend on, et tehakse tehinguid kaupadega, kus kogused on väikesed, kuid kauba väärtus suur ehk väärismetallidega.
"Loodame sellesse valdkonda pöördmaksustamist, mis välistaks käibemaksu tagasiküsimise," ütles Mitt väärismetalliäri kohta.
Ühtlasi peab maksu- ja tolliamet ministeeriumitega läbirääkimisi, et saaks maksukurjategijailt nende vara ära võtta. Praegu pole neile sellist õigust antud.
Majanduskuritegevuse teemalise konverentsi korraldasid Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus ning portaal kannatanuabi.ee, mida veab endine uurija Reigo Reimand.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.