See on Partsi (majandusminister – toim) püha õigus nimetada nõukogu liikmeid ja neid tagasi kutsuda, ütles SA Tartu Ülikooli Kliinikum juhatuse liige Mart Einasto.
Einasto oli üks kahest EASi nõukogu liikmest, kes minister Juhan Partsi käskkirja kohaselt kutsuti eile tagasi. Teiseks tagasikutsutuks oli Erich Teigamägi.
„Minister nimetab nõukogu liikmed, nõukogu teistel liikmetel ei ole sellega midagi pistmist,“ rääkis Einasto. „Omal kombel on see ka igati loogiline, et minister nimetab liikmed. EAS on ju riigi poolt asutatud.“
Mart Einasto ei soovinud enda tagasikutsumise põhjuseid kommenteerida ja soovitas kommentaari saamiseks pöörduda ministri enda poole.
Einasto sõnul ei olnud tegu tema volituste lõppemisega. „Mu volitused oleksid kestnud veel umbes kaks aastat,“ soostus ta täpsustama. Küsimusele, kas tagasikutsumine tuli talle ootamatult, vastas ta eitavalt. „Me olime ministriga sellest juba natuke aega tagasi rääkinud,“ sõnas Einasto. „Seega sõnaga ootamatu ei saa selle kohta öelda. Ma olin sellest ikka natuke aega varem teadlik, nii-öelda lehest ma seda uudist ei pidanud lugema.“
Erich Teigamägi ei soovinud enda tagasikutsumist EASi nõukogu liikme kohalt kommenteerida.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts nimetas eile EASi nõukogu tagasikutsutud liikmete Erich Teigamägi ja Mart Einasto asemel ametisse reisifirma Aurinko tegevjuhi Cinzia Siigi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli endise rektori Arvi Altmäe. Lisaks pikendas minister Tea Varraku volitusi nõukogu liikmena.
Seotud lood
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi kinnitusel oli EASi nõukogu senise esimehe Mart Einasto ja liikme Erich Teigamägi väljavahetamine ammune plaan.
EASi juht Ülari Alamets ja nõukogu toonane esimees Mart Einasto sättisid 10päevase Hongkongi-lähetuse lõppu veebruaris hobi – maratonijooksu.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas eile käskkirja, millega kutsus EASi nõukogust tagasi nõukogu esimehe Mart Einasto ja liikme Erich Teigamägi, seisab EASi kodulehel.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.