Kaitsepolitsei juhtkond kahtlustas Aleksei Dressenit Venemaa heaks töötamises vähemalt viis viimast aastat, kuid tema kinnipidamiseks vajalike tõendite hankimine osutus oodatust raskemaks, kirjutab Postimees.
Dressenit oli vaja kapos tööl hoida, teda kontrollida ja info edastamisel vahele võtta. Seetõttu tundub igati loogiline, miks Dressen kapos vähem tähtsale, äärmusliikumiste analüüsiga seotud tööle suunati.
Ei ole teada, kuidas täpselt kapo Dresseni tegevuse jälile jõudis, ent seesuguste juhtumite puhul on algseks infoallikaks enamasti keegi reeturi lähikondsetest. Samas on ebatõenäoline, et Dressen oli oma tegevusse pühendanud sageli Venemaal tööl käiva abikaasa, niisamuti ei pruukinud naine teada läbiotsimisel nende kodust leitud 20 000 eurost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaal spionaaži eest süüdi mõistetud kapo töötaja Eston Kohver vahetati Eestis riigireetmise eest süüdi mõistetud endise kapo ohvitseri Aleksei Dresseni vastu, teatas täna FSB pressibüroo.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.