Teadus-ja hariduseminister Jaak Aaviksoo tänas õpetajaid, kes streikisid, sest tänu neile sai ta aru, et koolireform on möödapääsmatu.
"Enne streiki ma mõtlesin, et haridusreform on vajalik, pärast streiki ma sain aru, et see on möödapääsmatu," lausus Aaviksoo.
Ta selgitas, et selleks peab aga olema avalikkusse nõue ja poolthääl. "Kuid ma olen veendnud, et me suudame selle ära teha,“ nentis Aaviksoo.
Aaviksoo ei nõustu väidega, et haridus peaks teenima majandust. "Ikka läbi inimese tuleb haridusega majandust elavdada. Kuid siin on tarvis teha selged sotid, mida meil on vaja. Kui räägime aga kõrgharidusest, siis suurimad palgad on õiguse, majanduse ja IT lõpetajatel. Tuleb midagi muuta,“ märkis Aaviksoo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa komisjoni asepresidendt ja transpordivolinik Siim Kallas ütles tööandjate keskliidu konverentsil „Tuulelohe lend“, et streik on kahtlemata üks reaalsuse paratamatu osa, mis on terav relv ja peaks jääma viimaseks võimaluseks.
Tänasel tööandjate keskliidu konverentsil "Tuulelohe lend" rääkis Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas Euroopa Liidu võlast ja sellest kellele see kuulub.
Tarkvara arendaja Jaan Pillesaare arvates pole targa töö ettevõttes ametiühingut vaja. Bürootarvete müüja Jüri Ross leiab, et ta hoolitseb oma töötajate eest niigi ja ise ametiühingu loomiseks initsiatiivi ei näita.
Sampo Panga juht Aivar Rehe rääkis tööandjate keskliidu konverentsil "Tuulelohe lend 2012", et kõik kriisi ohud ei ole veel maas ning pangad peavad olema ettevaatlikud.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.