Euroopa komisjoni asepresidendt ja transpordivolinik Siim Kallas ütles tööandjate keskliidu konverentsil „Tuulelohe lend“, et streik on kahtlemata üks reaalsuse paratamatu osa, mis on terav relv ja peaks jääma viimaseks võimaluseks.
"Bolševistlikel poliitikutel oli kolm peamist soovi – luua kommunistlik ühendus, asutada punane ajaleht ning politiseerida streigiaktsioonid," meenutas Kallas.
"Diskusioon on paratamatu osa. Erilised streigid on transpordi streigid. Streik on väga terav relv ja see on viimane, mida peaks kasutama. Transpordi streik on kõige teravam, enne tuleks arutada ja mõelda," lausus Kallas.
Ta lisas, et streik on ka majanduskriisi üks avaldumise viis. "Majanduskriis ja selle õppetunnid olid aga Euroopa Liidule mõjukad. Vaatame kas või Kreekat, Itaaliat ja nii edasi," sõnas Kallas
„Streik ei tohi olla poliitiline, kuna sellega on seotud reaalsed inimesed, reaalne raha ning reaalsed ühiskondlikud toimimised. Kuid samas on streik selgelt demokraatlik viis oma arvamuse ja tahtmise avalikuks tegemiseks ning oma nõudmiste esitamiseks. Samas, kui hakkab streikima Pariisi metroo, mis varasemalt streikis ja seisis nagu ise tahtis, jäävad seisma ka 10 miljonit inimest,“ sõnas Kallas.
Seotud lood
Danske Banki vanemanalüütik Lars Christensen soovitus Eestile oli säilitada läbipaistev maksusüsteem.
Välisminister Urmas Paeti sõnul ei tasuks meil luua illusioone, et Venemaa liitumine WTOga lahendab kõik probleemid.
Saku Õlletehase tegevjuht Margus Kastein rääkis tänasel Tööandjate Keskliidu konverentsil „Tuulelohe lend“, et igal kriisil on lõpp ja sealt väljuvad ettevõtted, kes investeerivad kriisi ajal inimestesse ja tehnoloogiasse.
Tänasel tööandjate keskliidu konverentsil "Tuulelohe lend" rääkis Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas Euroopa Liidu võlast ja sellest kellele see kuulub.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?