Soome valitsus otsustas täna, et võtab ACTA ehk võltsimisvastase kaubanduslepingu ratifitseerimisel aja maha, jäädes ära ootama ELi seisukohta.
22. veebruaril otsustas Euroopa Komisjon ACTA saata Euroopa Kohtusse hinnangu andmiseks, et saada kindlust, et ACTA ei riku inimeste põhiõigusi ja -vabadusi.
Kuna enamus leppe sisust on ELi pädevuses, ei hakka Soome ratifitseerimisega kiirustama enne, kui EL on ennast lepinguga sidunud, teatas Soome valitsus veebilehe vahendusel.
Euroopa Komisjoni sõnul aitab kohtu hinnang kaasa rahulikule, argumenteeritud, avatud ja demokraatlikule diskussioonile ACTA üle nii liikmesriikide kui ELi tasandil. Kohtul kulub aega ilmselt 12-18 kuud ning Euroopa Parlamendi hinnangut on kõige varem oodata 2013. aastal
Soome allkirjastas ACTA 26. jaanuaril koos ELi ja 21 liikmesriigiga. ELi liikmesriikidest ei ole ACTA-le veel alla kirjutanud Holland, Küpros, Saksamaa, Slovakkia ja Eesti.
Seotud lood
Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu presidendi Taavi Kotka sõnul oli ACTA tagasilükkamine õige otsus.
Euroopa Parlament hääletas võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA vastu. Peaminister Andrus Ansipi sõnul pole siin millegi üle rõõmustada.
Euroopa parlament hääletas täna võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA vastu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.