Selleks, et välja selgitada, kas Ilmarine on rikkunud töötajate kollektiivse koondamise korda, on kutsutud Ilmarise juhatuse liige Kaido Aettik 21. märtsiks tööinspektsiooni, teatas tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Evelin Kivimaa.
Kivimaa ütles, et kui tööandjal ei ole esitada dokumente, et ta on informeerinud kollektiivsest koondamisest ette töötukassat ja töötajaid, siis võib tööinspektsioon väärteomenetluse korras karistada tööandjat rahatrahviga.
„Ma ei saa enne eeldada, et on toimunud rikkumine, kui olen näinud dokumente,” märkis tööinspektor-jurist Heli Ojavee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuna Arengufond on investeerinud 2 miljonit krooni ehk pea 640 000 eurot Ilmarise emafirmasse Ilmarine Engineering, mis ei ole pankrotis, siis ei ole võimatu emafirma tegevuse edukal ümberkorraldamisel pikas perspektiivis siiski investeering tagasi saada, uskus Arengufondi esindaja ja Ilmarise nõukogu liige Indrek Kelder.
Balti Laevaremonditehas kui Ilmarise üürileandja Maardus ei ole seotud Ilmarise maksejõuetusega, kinnitas ettevõtte üks omanikke Rolf Relander.
Kuni viimase võimaluseni üritasid Ilmarise omanikud leida firmale investorit, kes koheselt ettevõttesse ellujäämiseks raha süstiks ja makseraskused ületaks, ent lootusetult, põhjendas Ilmarise suuromanik Rolf Relander, mis sai määravaks pankrotiavalduse tegemisel kohtule.
Esmaspäeval said kümned inimesed metallitöötlusettevõtte Ilmarise juhtkonnalt koondamisteate, eile õhtul teatasid ettevõtte juhid, et viisid ka pankrotiavalduse kohtusse.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.