Esmaspäeval said kümned inimesed metallitöötlusettevõtte Ilmarise juhtkonnalt koondamisteate, eile õhtul teatasid ettevõtte juhid, et viisid ka pankrotiavalduse kohtusse.
"Esmaspäeval jõudis töötukassast tööinspektsiooni info, et llmarine ütles töölepingud üles kümnetele töötajatele, kellest paljud on avaldustega töötukassasse pöördunud," ütles tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Evelin Kivimaa.Töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu kinnitas, et metallitöötlusettevõte Ilmarine ei ole neile kollektiivseks koondamiseks avaldust teinud. Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Heli Ojavee asub välja selgitama, kas Ilmarises toimus kollektiivne koondamine, kas tööandja informeeris töötajaid ja teavitas töötukassat.Kivimaa sõnul ei pea praegu kehtiva töölepingu seaduse kohaselt tööandja enam kollektiivsete koondamiste puhul tööinspektsiooni informeerima, küll aga peab teavitama töötukassat ja töötajate usaldusisikuid, nende puudumisel töötajaid."Vajadusel, kui on rikutud töölepingu seaduses ettenähtud kollektiivse koondamise korda, võib tööinspektsioon alustada väärteomenetlust," teatas tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Niina Siitam.
Lähemalt loe tänasest Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Balti Laevaremonditehas kui Ilmarise üürileandja Maardus ei ole seotud Ilmarise maksejõuetusega, kinnitas ettevõtte üks omanikke Rolf Relander.
Kuna Arengufond on investeerinud 2 miljonit krooni ehk pea 640 000 eurot Ilmarise emafirmasse Ilmarine Engineering, mis ei ole pankrotis, siis ei ole võimatu emafirma tegevuse edukal ümberkorraldamisel pikas perspektiivis siiski investeering tagasi saada, uskus Arengufondi esindaja ja Ilmarise nõukogu liige Indrek Kelder.
Selleks, et välja selgitada, kas Ilmarine on rikkunud töötajate kollektiivse koondamise korda, on kutsutud Ilmarise juhatuse liige Kaido Aettik 21. märtsiks tööinspektsiooni, teatas tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Evelin Kivimaa.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.