Võrreldes 2010. aastaga tõusid mullu ERRi nõukogu liikmete töötasud 556 euro võrra ehk 6672 euroni aastas. Ringhäälingu juhatuse tasud pole viimase paari aasta jooksul muutunud.
Kui 2010. aastal teenisid ERRi nõukogu liikmed aastas 95 700 krooni ehk ligi 6116 eurot, siis 2011. aastal oli nõukogu liikmete töötasu aastas 6672 eurot. Sellise summa teenisid kogu aasta nõukogu liikme ametis olnud Ela Tomson, Igor Gräzin ja Rain Tamm. Alates mullu maist nõukogu liikme ametisse määratud riigikogu liikmed Priit Toobal ja Priit Sibul teenisid mullu 4161 eurot.
ERRi juhatuse tasud on püsinud samad. Juhatuse esimees Margus Allikmaa teenis mullu kokku 44 865, juhatuse liige Tiina Kaalep 37 963, Hanno Tomberg 37 387, Joel Sarv 33 989 ja Jaak Raie 34 512 eurot.
ERRi nõukogu esimees Andres Jõesaar teenis mullu vaid 2477 eurot ning tasu on arvestatud jaanuarist maikuuni. Ta ise seda kommenteerida ei taha. „See on isiklik otsus.“
Jõesaare sõnul oli 2011. aastal ametlikke koosolekuid kokku 11, kuid tööd on tunduvalt rohkem. „Nõukogu esimees, mina ja veel mõned liikmed oleme näiteks arengukava koostamisel tegelenud sellega praktiliselt iga päev. Ei saa öelda, et tööd poleks. Kes tööd teha tahavad ja kel on asja vastu huvi, siis tööd on küll,“ ütles ta.
Igor Gräzin ütles, et kuna ta on lisaks ka auditikomitee liige, tuleb kokkusaamisi vähemalt kord nädalas. „Neid dokumente tuleb ikka 50-60 lehekülje kaupa lugeda. Ma ütleksin, et karm töö,“ ütles Gräzin.
Rahvusringhäälingu seaduse järgi kaetakse nõukogu tegevuskulud ja liikmete töötasud ringhäälingu eelarvest. Sama seaduse järgi makstakse nõukogu liikmetele tasu kahe kuupalga alammäära ulatuses kuus, nõukogu esimehele kolme kuupalga alammäära ulatuses kuus.
ERRi nõukogusse kuulub lisaks esimehele Hagi Šeinile seitse liiget: riigikogulased Priit Toobal, Jaak Allik, Igor Gräzin, Priit Sibul ja Ela Tomson, Andres Jõesaar ning Rain Tamm.
Seotud lood
Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on Rain Tamm ERRi nõukogus vajalik asjatundja.
Viimase nädala on Eesti meedia hõivanud palgateema. Üksipulgi on tutvustatud riigifirmade, -asutuste ja omavalitsusjuhtide, ministeeriumide kantslerite, poliitikute ning nende nõunike tulusid.
Energia tootmise terviklahendustest, mis aitavad ettevõtetel energiakulusid kokku hoida, räägitakse aina rohkem. Kui seni soetati päikesepaneelid, et energiat toota ja ülejääk võrku tagasi müüa, siis nüüd kasutatakse targaks elektri tootmiseks ja tarbimise juhtimiseks lisaks akupankasid.