Kuna pistiseandmise kohtuotsus pole veel jõustunud ja Merko Ehituse juhtkonna seisukoht on jätkuvalt, et nende ettevõtted pole pistist andnud, pole praegu karta piiranguid riigihangetel, kommenteeris Swedbank Marketsi Balti aktsiaanalüütik Kristo Sepp.
Tallinna linnaametnikele pistise andmises süüdi mõistetud ASi Merko Ehitus ning tema tütarfirmasid trahviti kokku 800 000 euroga.
„Lähtuvalt riigihanke seadusest ei tohiks võimalik karistus tuua endaga kaasa otseseid piiranguid riigihangetel osalemiseks,“ ütles Sepp. „Küll aga võib see tuua kaasa konkurentide kaebusi Merko Ehituse ning tema tütarettevõtete (OÜ Metsailu, OÜ Woody, OÜ Constancia) aadressil. Sellisel juhul on juhtkonna sõnul võimalik riigihangetel osaleda läbi teiste, antud kaasuses mitte osalenud tütarettevõtete.“
Esialgne mõju Merko Ehituse rahavoogudele oleks ühekordne ning piirduks otsuse jõustumisel trahvi tasumisele kuluvate rahaga, lisas analüütik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pistise andmises süüdi mõistetud Merko Ehitus kaebab 800 000eurose rahatrahvi edasi, teatas ettevõte börsile.
Oleme seisukohal, et Merko Ehitus ja tema tütarfirmade tegevuses ei ole olnud midagi seadusvastast, ütles Merko Ehituse juhatuse liige Viktor Mõisja vastuseks küsimusele, kas edasikaevatav kohtuotsus võib hakata mõjutama hankeid.
Koos tütardega pisitise andmise eest kohtult 800 000 eurose karistuse saanud Merko Ehitus ei tohiks kohtuotsuse jõustumisel enam riigihangetel osaleda, kuid ettevõte on end selle vastu kindlustanud eelmisel aastal asutatud tütarfirma Merko Ehitus Eesti AS kaudu, mille nime alt saab osalemist jätkata.
Reedel vahistati otse kohtusaalis Tallinna linnaametniku Ivo Parbuse pistiseasjaga seotud isikud, kes ka vangi mõisteti. Lisatud fotod.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.