Maailma tähtsaimate keskpankade rahapoliitika võib olla jõudnud sinnamaani, kust enam edasi minna ei saa. See tähendab, et keskpankuritel pole peale sõnade enam suurt midagi kasutada, kirjutab Reuters.
Föderaalreservi, Euroopa Keskpanga ja teiste suuremate keskpankade praegune monetaarpoliitika on jõudnud oma piirini ning sattunud surve alla. Keskpankade tippametnikud on üha rohkem pidanud lootma väljaütlemistele ja kõnedele, et edastada finantsturgudele seda, kuidas nad kavatsevad majandust juhtida.
USA võlakirjade tootlused hakkasid märtsi lõpus seoses majanduse taastumisega tõusma. Föderaalreservi esimees Ben Bernanke pidas samal ajal kõne, mis keskendus tööjõuturu nõrgale olukorrale. Aktsiate hinnad tõusid, kuna loodeti kolmandat kvantitatiivse leevendamise (võlakirjade ostmine) vooru.
Möödunud nädalal näitas Föderaalreservi märtsi protokoll palju vastuolulisemat pilti, kuna Föderaalse Avatud Turu Komiteest oli ainult kaks inimest kümnest otseselt uue võlakirjade ostmise vooru poolt.
Euroopa Keskpanga rohkem kui 1 triljoni euro suurune laen pankadele näib olevat ainuke täiendav abi, millele Euroopa saab loota.
Kuid Euroopa Keskpanga president Mario Draghi on selgelt välja öelnud, et ei lase end sundida rahapoliitika liiga kiireks muutmiseks.
Rahvusvaheliste Arvelduste Panga (BIS) peadirektor Jaime Caruana ütles viimasel Föderaalreservi konverentsil Washingtonis, et on tõsine oht rahapoliitika ülekoormamiseks.
Kui maailmamajandust peaks tabama uus šokk, näiteks järsk aeglustumine Hiinas, siis ei pruugi keskpankuritel üle jääda muud, kui ainult sõnalised juhised finantsturgudele.
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.