"Me ei põle tohutus kapitalipuuduses," ütles praegu ligikaudu 5 miljonit eurot eurot kaasava teadusfirma Gscan kaasasutaja ja strateegiajuht Andi Hektor.
- Andi Hektor otsustas oma idufirma edasiseks kasvuks kolida Ühendkuningriiki. Foto: Liis Treimann
Aasta algusest Ühendkuningriiki kolinud füüsik rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et nende jaoks on raudbetooni seisundi hindamise turu suurus ligikaudu 40 miljardit eurot. Ettevõte ei vaata ainult sildade poole, vaid ka tunneleid, tammisid ja kriitiliste konstruktsioonidega suuri hooneid, nagu näiteks pilvelõhkujad.
"Me praegu laiendame turgu oma tehnoloogiaga," lausus Hektor.
Andi Hektorit intervjueeris Meelis Mandel.
Ükssarvikuks püüdlev Eesti äri laiendab turgu ja korjab riskikapitali
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäevaga rääkinud ettevõtjad panevad osaluste müügist teenitud miljoneid kasvama turvaliste varaklasside kõrval ka idufirmadesse. Ühe suurtehingu osaline aga istub rahas: “Vaatan huviga ringi, segased ajad,” kommenteeris ta.
Eesti idusektori ettevõtete käive kasvas esimeses kvartalis 10 protsendi võrra võrreldes mullu sama ajaga.
Saates "Tööstusuudised eetris" pakume kuulamiseks aruteluringi 14. märtsil toimunud tööstussektori suursündmuselt „Tark tööstus 2024“.
Teadusfirma GScan uuris mullu Paldiskis betooni alla maetud tuumareaktoreid, mis oli idufirma jaoks märgiline projekt, kuid ettevõtte strateegiajuht ja kaasasutaja Andi Hektor tõdes, et üks projekt oli neile veelgi südamelähedasem.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.