Tartu volikogu reformierakondlasest liige Kristjan Karis tunnistas sarnaselt Silver Meikarile, et on aidanud parteil varjatud annetusi puhtaks pesta.
"Mina sain piirkonna juhi käest raha ja tema palus panna mul see arvele ja annetusena vormistada," viitas Karis intervjuus
ERRile tol ajal Tartu piirkonda juhtinud linnapea Laine Jänesele. Karise avalikustatud juhtum toimus seitse aastat tagasi ja annetuse suuruseks oli 5000 krooni.
"Aga ma ei saa praegu 100% öelda, et minu poole pöördus just Laine või oli see keegi teine," lisas Karis ning märkis, et oli sel ajal Tartu piirkonna arendusjuht ja tema otsene ülemus oli Meikari skeemis mainitud Kalev Lillo.
Karise sõnul toimus kõik nii, nagu Silver Meikar seda kirjeldas: "Küsiti, kas ma saan panna raha arvele ja annetada see erakonnale."
15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar kirjutas tänases Postimehe arvamusloos, et annetas aastail 2009–2010 oma nime all parteile 115 000 krooni võõrast raha, mille päritolu ta ei tea.
Laine Randjärv (toona Jänes) oli aastail 2004–2007 Tartu linnapea ning 2007–2011 kultuuriminister. Praegu on ta riigikogu aseesimees. Tänane justiitsminister Kristen Michal oli 2003–2011 Reformierakonna peasekretär.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogulane Peep Aru ütles täna Sakalas ilmunud intervjuus, et Reformierakonnas skandaale pole olnud ja aruandlus on silmapaistvalt täpne.
Reformierakonnale 115 000 krooni võõrast raha annetanud endine riigikogu liige Silver Meikar viitas oma paljastavas artiklis ka teatri NO99 projekti "Ühtne Eesti" valimiskoolile, mis käsitles varjatud rahastamist.
Silver Meikari tänane ülestunnistus, et ta annetas oma nime all parteile 115 000 krooni võõrast raha, mille päritolu ta ei tea, annab Reformierakonnale suurepärase võimaluse näidata, kas ja kuidas nad erinevad Keskerakonnast.
Riigiprokuratuur alustas kriminaalmenetlust kontrollimaks Silver Meikari väiteid Reformierakonna teadmata allikatest pärit annetuste kohta.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.