Pärast seda kui reitinguagentuur Moody’s hoiatas esmaspäeval, et Saksamaa, Holland ja Luksemburg võivad euroala hädalisi aidates oma tipptasemel reitingust ilma jääda, kärpis agentuur teisipäeval ka euroala ajutise päästemehhanismi EFSF Aaa reitingu väljavaate negatiivseks.
Fondi reiting sõltub nimelt garanteerivate riikide reitingutest.
Reitingu alanemise oht võib raskendada ka EFSFi järglasel, euroala alalisel päästemehhanismil ESM, tippreitingu saamist, kirjutas Wall Street Journal.
Samas ei pruugi reitingu alanemine alati kaasa tuua laenamiskulude kasvu. Nii on juhtunud näiteks USA, Prantsusmaa ja EFSFiga, mille jaoks laenuraha on teise suure reitinguagentuuri S&P reitingukärpest hoolimata alanenud.
Tähelepanuväärsem on Moody’se kriitika euroala kriisitõrjestrateegia aadressil - agentuur kritiseerib euroala liidrite reaktiivset ja aeglast reageerimist, mis ei pruugi kokkuvõttes olukorda stabiliseerida.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moody’s teatas, et muudab tipptasemel reitinguga Saksamaa, Hollandi ja Luksemburgi reitinguväljavaate negatiivseks.
Reitinguagentuur Moody’s kinnitas kolmapäeval Eesti riigireitingu tasemel A1 stabiilse väljavaatega, põhjendades otsust eelkõige riigi heas seisus rahanduse ning valitsuse konservatiivse eelarvepoliitikaga - riskid Eesti reitingule johtuvad peamiselt euroala võlakriisi ägenemisest, kui see toob kaasa riigi võlakoorma kiire kasvu euroala päästemehhanismides osalemisest.
Reitinguagentuur S&P, mis läinud reedel kärpis üheksa euroala riigi reitingut, jättes seejuures tippreitingust ilma Prantsusmaa ja Austria, kärpis täna ka euroala ajutise päästefondi EFSFi reitingut.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.