Tänasele riigikogu rahanduskomisjoni erakorralisele istungile Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) asutamislepingu teemal on kutsutud ka rahandusminister Jürgen Ligi.
Komisjoni päevakorras on ESMi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu ettevalmistamine esimeseks lugemiseks. Neljapäeval arutab sama eelnõud oma erakorralisel istungil ka põhiseaduskomisjon.
Ratifitseeritava lepinguga luuakse stabiilsusmehhanism, mille eesmärk on anda tõsistesse rahalistesse raskustesse sattunud ESMi liikmetele rangetel majanduspoliitilistel tingimustel stabiilsustoetust ja finantsabi, kui see on hädavajalik kogu euroala ja selle liikmesriikide finantsstabiilsuse tagamiseks, teatas riigikogu pressitalitus.
ESMi kapitali suurus on 700 miljardit eurot ja Eesti osalus ESMis 1,302 miljardit eurot. Lepingu jõustumisest alates kohustub Eesti viie osamaksena paigutama ESMi 148,8 miljonit eurot (sissemakstav kapital). Eesti ülejäänud osalus ESMis on 1,532 miljardit eurot (sissenõutav kapital).
Eelnõu on täiskogu erakorralise istungjärgu päevakorras 8. augustil.
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjon arutas täna Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu ja langetas menetluslikud otsused.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.