Üldiselt on sissetulekute kasv olnud hindade kasvust kiirem, märkis rahandusminister Jürgen Ligi tänasel valitsuse pressikonverentsil.
"Enamik kommentaatoreid kipub rõhutama, et Eesti hinnakasv on ikka ja jälle eurotsooni kõrgeim," ütles Ligi. "Ent võib vaadata ka sedapidi, et hinnakasv on tublisti aeglustunud."
" See on ammu teada, et meie hinnad kipuvad kiiremini tõusma kui eurotsoonis keskmiselt, sest nad on endiselt madalad," rääkis Ligi. "Suurusjärk on 80 protsenti Euroopa keskmisest hinnatasemest, samas majanduskasv on suurem. Majandusel läheb suhteliselt hästi, optimism on kõrge, sealt tekib nõudlus, nii et hinnatõusu ruum on kogu aeg olemas. Meie majandus kasvab ka paar protsenti lisaks, mitte ainult hinnatõusu arvelt. Euroopa tegelikkus selline ei ole."
Ligi lisas, et hindade kallal vägivallatseda ei saa ja mingit imerohtu hindade alandamiseks pole.
Rahandusministri sõnul ei maksa kahekümneprotsendisest palgatõusust riigisektoris unistada. "Mingeid ettevaatamatuid samme me ei tee, " tähendas ta. "Tasapisi tekib ruumi palgatõusudeks, aga need ei ole kahekohalised numbrid."
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul räägivad palkade tõstmisest kuluministrid, kes loodavad valimistel hääli saada.
Eurostati täna avaldatud andmeil püsis inflatsioon euroalal aasta baasil mai ja juuniga võrreldes samal 2,4% tasemel, aeglustudes eelnenud kuuga võrreldes 0,5% - Eesti püsib aasta baasil Euroopa kiireima inflatsiooniga riikide esikolmikus.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.