Eurostati täna avaldatud andmeil püsis inflatsioon euroalal aasta baasil mai ja juuniga võrreldes samal 2,4% tasemel, aeglustudes eelnenud kuuga võrreldes 0,5% - Eesti püsib aasta baasil Euroopa kiireima inflatsiooniga riikide esikolmikus.
Alusinflatsioon, millest on välja arvatud energiakulud, kiirenes 1,6 protsendilt 1,7%-le, mis on kiireim tempo 2009. aasta augustist.
ELis tervikuna püsis inflatsioon aasta baasil 2,5% tasemel ning kahanes eelnenud kuuga võrreldes 0,4%.
Juuniga võrreldes aeglustus inflatsioon 12 liikmesriigis, püsis ühes muutumatuna ning kiirenes 14 riigis.
Aasta baasil oli kõige aeglasem inflatsioon Rootsis (0,7%), Kreekas (0,9%), Saksamaal ja Lätis (mõlemas 1,9%). Kõige kiirem oli inflatsioon Ungaris (5,7%), Maltal (4,2%) ja Eestis (4,1%).
Toornafta hind on viimase kahe kuuga küll ca 12% kerkinud, kuid juulis kärpis Euroopa Keskpank euroala enim jälgitud baasintressi rekordiliselt madalale 0,75% tasemele. Augusti algul kordas kekspanga juht Mari Draghi, et inflatsiooni osas on riskid tasakaalus.
„Majanduskeskkonda arvestades ei ole euroalal inflatsiooniohtu,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg Dekabanki ökonomist Christian Melzer. „Majandus jätkab kolmandas ja neljandas kvartalis kokkutõmbamist, mis survestab hindu. Prognoosime septembrisse järgmist intressimäära kärbet.“
Seotud lood
Eesti majanduskasv kiireneb aasta lõpus või 2013 alguses, kui on kosunud ka eurotsoon, prognoosib LHV. Pikemat aega iseloomustab aga määramatus.
Üldiselt on sissetulekute kasv olnud hindade kasvust kiirem, märkis rahandusminister Jürgen Ligi tänasel valitsuse pressikonverentsil.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.