Selleks, et hinnata euroga liitumise kasusid või kahjusid, oleme me majandusteadlase Andres Arraku sõnul veel liiga vähe eurotsoonis olnud. Kuid üks on kindel, euro viis hinnad üles.
Äripäev küsis, kas Eesti on võrreldes Läti ja Leeduga euroga liitumisest mingit kasu saanud.
„Vara on öelda. Me oleme ju kõigest poolteist aastat eurotsoonis olnud. Kuid selge on see, et Eesti oli vahepeal Euroopa kõige kiiremini kasvav majandus ja Eesti on ennast väga hästi kriisist välja eksportinud. Aga kui suur osakaal selle edus on eurol, siis selle väljaselgitamiseks läheb veel aega. Kahju aga euroga tuli – hinnad läksid lakke, kuigi kõik lubasid, käsi piibli peal, et seda ei juhtu,“ rääkis Arrak.
Eesti Tarbijateühistute Keskühistu TÜH juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on Eesti eeliseks see, et meil on sama rahaühik, mis teistel suurriikidel. "Aga võtab aega, enne kui me reaalset tulemust näeme,“ lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majanduspublitsist Andres Arraku sõnul pole Eestis lähema kümne aasta jooksul palgatasemes ja elukvaliteedis suurt murrangut oodata – magasime oma võimaluse maha.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.