Apple sai USAs olulise kohtuvõidu nutitelefonide ja tahvel-arvutite tootjate seas vallandunud patendisõdades, mis võib ajendada rohkem innovatsioonile panustama.
Tarbijale võiks see tähendada mitmekesisemat tootevalikut.Samas võib arvukatest patentidest tekkinud "miiniväli" innovatsioonile ka pärssivalt mõjuda ning kõrged kulud kohtus protsessimisest ringiga tarbija taskusse jõuda.
USA San Jose föderaalkohus Californias otsustas reedel, et maailma suurim nutitelefonide tootja Samsung on oma telefonides ja tahvelarvutites kopeerinud Apple'i lahendusi ning et firmal tuleb selle eest Apple'ile miljard dollarit kahjutasu maksta.
Kohus leidis, et kuuel juhul esitatud seitsmest kaebusest on Samsung Apple'i patente rikkunud. Rahuldamata jäi vaid Apple'i kaebus iPadi välimust puudutava patendi üle, mida Samsungi tahvelarvuti Galaxy Tab 10.1 väidetavalt liigselt jäljendas.
Miljard dollarit on vähem kui pool Apple'i nõutud 2,5 miljardist dollarist, kuid siiski üks suurimaid hüvitisi USA patendivaidluste ajaloos.
Mida tähendab see otsus teisele gigandile Samsungile, loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Nokia ja Microsofti müük USAs võib saada uue hoo, kuna Samsung Electronicsi tooteid ähvardab võimalik müügikeeld ning telefonitootjad satuvad surve alla, et leida alternatiive Google’i Androidi tarkvarale, vahendab Bloomberg.
Nokia ja Microsoft võivad olla ettevõtete seas, kes saavad USAs tulu Apple’i kohtuvõidust Samsungi üle.
Samsungi aktsia langes täna rohkem kui 7 protsenti, pühkides sellega Lõuna-Korea tehnoloogiagigandi turuväärtusest 12 miljardit dollarit.
Apple, mis võitis just kohtuasja Samsung Electronicsi vastu, otsib keeldu 8 Samsungi mobiilimudeli müügile.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.