Nokia ja Microsofti müük USAs võib saada uue hoo, kuna Samsung Electronicsi tooteid ähvardab võimalik müügikeeld ning telefonitootjad satuvad surve alla, et leida alternatiive Google’i Androidi tarkvarale, vahendab Bloomberg.
Föderaalkohus nõudis Apple’i kasuks Samsungilt enam kui miljard dollarit kahjutasu, kuna Samsung on kasutanud Apple’i seitsmest kohtus olnud patendist kuute. Apple on nõudnud mõnede Samsungi toodete müügi keelustamist USAs alates septembrist. Mõned Androidi operatsioonisüsteemi kasutavad mobiiltelefonitootjad võivad pöörduda alternatiivsete operatsioonisüsteemide nagu Microsofti Windows 8 poole, et vältida Samsungiga analoogset kohtukäiku, teatas Carolina Milanesi analüüsifirmast Gartner.
„Ma olen kindel, et Androidi opsüsteemi kasutajad mõtlevad, et kui kaua kulub aega enne, kui nad muutuvad Apple’i poolt rünnatavateks,“ ütles Milansi. „Mõned võivad vaadata Windows Phone 8 alternatiivina ja HTC ning isegi Samsung on juba teada andnud WP8 seadmete turule toomisest.“
„Samsungi toodete võimalik müügikeeld võib luua täiendavat ruumi Nokiale, kes plaanib järgneval paaril kuul alustada uute Lumia telefonide müügile toomist,“ ütles FIm Banki analüütik Michael Schroeder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nokia ja Microsoft võivad olla ettevõtete seas, kes saavad USAs tulu Apple’i kohtuvõidust Samsungi üle.
Souli kohus keelas üksteise patente rikkunud Apple'il ja Samsungil müüa riigis osasid nutitelefone ja tahvelarvuteid.
Täna otsustas Lõuna-Korea kohus keelata osade Apple'i ja Samsungi nutitelefonide ja tahvelarvutite müügi. Reuters on välja toonud, milliseid tõendeid Apple kasutab USA föderaalkohtus, kelle otsus on oluliselt suurema kaaluga.
Samsungi aktsia langes täna rohkem kui 7 protsenti, pühkides sellega Lõuna-Korea tehnoloogiagigandi turuväärtusest 12 miljardit dollarit.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.