Souli kohus keelas üksteise patente rikkunud Apple'il ja Samsungil müüa riigis osasid nutitelefone ja tahvelarvuteid.
iPhone'e tootev Apple rikkus Samsungi patente, mis on seotud mobiilsete andmete edastamisega, vahendab Bloomberg Souli kohtu otsust. Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Samsung rikkus omakorda üht Apple'i patenti seoses puutetundliku ekraani "tagasihüppe" omadusega. Samas leidis kohus, et Lõuna-Korea firma ei kopeerinud iPhone'i disaini.
Kohtuotsuse tulemusel peab Cupertinos baseeruv Apple lõpetama iPhone 3GS ja iPhone 4, iPad 1 ja iPad 2 müümise. Samsung peab lõpetama 12 toote müümise, nende hulgas Galaxy S, Galaxy S II ja Galaxy Tab. Lisaks peab Apple maksma Samsungile 40 miljonit woni (35 000 dollarit) ning viimane omakorda Apple'ile tasuma 25 miljonit woni.
"Otsus on kooskõlas meie ootustega," kommenteeris BNP Paribas Asset Managementi fondijuht Im Jeong Jae. "Nüüd on oluline see, kuidas varsti USAs langetatav kohtuotsus mõjutab veel pooleli kaasuseid Euroopas ja Austraalias."
Apple ja Samsung alustasid 30. juulil vandekohtu istungitega USA föderaalkohtus San Joses, kus Apple väidab, et Samsung kopeeris iPadi ja iPhone'i disaini. Samsung omakorda väidab, et on Apple'i patendiõiguste rikkumise ohver. Antud juhul muudab just vandekohtunike kohalolek kaasuse eriliseks, kus mõlemad firmad peavad ja üritavad vägagi keerukat teemat võimalikult lihtsalt seletada üheksale tavalisele USA kodanikule.
Firmad on alates aprillist üksteist kohtusse kaevanud juba neljal kontinendil, süüdistades üksteist toodete, disaini ja tehnoloogia kopeerimises, kuigi firmad on sõlminud komponentide tarnelepingud.
Apple on sõltuv Samsungi kiipidest, mis lähevad iPhone'i ja tahvelarvutitesse, tuues Samsungile sel aastal umbes 7,5 miljardit dollarit sisse, mida on 60% rohkem, kui aasta tagasi, selgub Gartneri andmetest. Apple moodustab kokku umbes 9% Samsungi käivest, millega "õunafirma" on nende suurim klient.
Kuid kohtus käimine võib seda väärt olla, kui kaalul on nutitelefonide turu valitsemine. Turg, mis Bloomberg Industries andmetel oli läinud aastal väärt 219 miljardit dollarit ja kus Apple ning Samsung on kaks suurimat tegijat.
Kuid kohtus käimine ei tule kummalegi firmale odavalt kätte. Näiteks Google'ile kuuluva Motorola Mobilityga kohtus käimisele on Apple kulutanud advokaatidele 32 miljonit dollarit. Parimad patentidele spetsialiseerunud advokaadid küsivad 1200 dollarit tunnis. USAs on Apple ainuüksi ekspert tunnistajate peale kulutanud üle 2 miljoni dollari ning need kulud aina kuhjuvad.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Nokia ja Microsofti müük USAs võib saada uue hoo, kuna Samsung Electronicsi tooteid ähvardab võimalik müügikeeld ning telefonitootjad satuvad surve alla, et leida alternatiive Google’i Androidi tarkvarale, vahendab Bloomberg.
Viimati, kui Vodafone Group keeldus uue iPhone'i subsideerimisest Apple'ile sobivatel tingimustel, jooksid kliendid üle Euroopa firma juurest ära sinna, kus oldi Apple'i tingimustega nõus.
Kahe tehnoloogiahiiu Samsungi ja Apple’i vahel võib aset leida teine kohturaund, kuna Samsung plaanib võidelda nutitelefonide müügi keelustamise vastu USAs.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.