Viimati, kui Vodafone Group keeldus uue iPhone'i subsideerimisest Apple'ile sobivatel tingimustel, jooksid kliendid üle Euroopa firma juurest ära sinna, kus oldi Apple'i tingimustega nõus.
Apple tuleb täna välja järjekorras kuuenda iPhone'iga ning telekomifirmad ei taha enam viie aasta tagust viga korrata. Vodafone ning konkurendid nagu Telefonica on sel aastal lõpetanud suurtel turgudel nutitelefonide subsideerimise, kuid iPhone võib sundida firmad jälle hinnasõtta, kirjutab Bloomberg.
iPhone'ile oodatakse sedavõrd kõva nõudlust, et osa telekome võivad olla turuosa juurdevõitmisest sedavõrd ahvatletud, et hakkavad telefoni soodushinnaga pakkuma.
See omakorda võib konkurente sundida loobuma kokkuhoiupoliitikast, mis sunnib terve sektori kasumimarginaale hävitavasse hinnasõtta. Bloombergi andmeil lähevad subsideerimised Euroopa telekomidele maksma 12-14% mobiilside käibest.
"Subsideerimised ei ole mitte vanamoodne praktika, nad on lisaks võtmetähtsusega hoob nutitelefonide omaksvõtule," kommenteeris France Telecomi tütarettevõtte Orange juhatuse liige Vincent Brunet. "Võib eeldada subsideerimiste kasvu järgneva kahe või kolme kvartali jooksul."
Alates iPhone'i turule tulekust 2007. aastal on Euroopa telekomid kulutanud miljardeid eurosid, et üha rohkem nutitelefone jõuaks inimeste taskutesse, eesmärgiga suurendada internetis surfamise, e-kirjade saatmise ja videote vaatamisega andmeside kasutust.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
iPhone 5 müük võib USA neljanda kvartali sisemajanduse kogutoodangule (SKT) lisada kuni pool protsendipunkti, ütles JPMorgan, mis rõhutab Apple’i enneolematut mõju Ameerika majandusele.
Souli kohus keelas üksteise patente rikkunud Apple'il ja Samsungil müüa riigis osasid nutitelefone ja tahvelarvuteid.
Kommentaariks Pro Kapitali IPO kohta vastas SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel, et tema klientide jaoks on isegi iPhone 5 huvitavam, kui Pro Kapital.
Telefonide müügikeeld USAs koos kopsaga kahjumiga võiks olla argument anda Samsungi disainimeeskonnale vabad käed ja muuta senist ideoloogiat.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.