Muinsuskaitseamet nõustus Kihelkonna vallavalitsuse seisukohaga, et Saaremaale Vedruka külla soovitavad tuulegeneraatorid võivad merelt vaadates hakata kirikutorni üle domineerima.
Vallavalitsus on korduvalt arutanud Helin ja Holger Kuke OÜ Prooton AB soovi paigaldada Vedruka külla kaks tuulegeneraatorit mastikõrgusega 90 m ja tiivaulatusega 70 m, kuid keeldunud detailplaneeringut algatamast.
"Üks olulisi põhjusi oli ka vaade Vilsandi rahvuspargi merealalt, kus tuulikud oleksid hästi nähtavad koos Kihelkonna kiriku torniga," selgitas Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam Saarte Hääle teatel.
"Tuulegeneraatorite kõrgus on piisav, et hakata merevaadetel kiriku suhtes domineerima," nõustus vallavanemaga muinsuskaitseinspektor Rita Peirumaa.
Olgugi et kirikust linnulennult ca 2,5 km kaugusele edela poole soovitavad tuugenid ei jääks kiriku kaitsevööndisse, märkis Peirumaa, et ajaloolise kirikutorniga kaldapanoraami risustamine uute objektidega ei tule kõne alla.
Peaingel Miikaelile pühendatud Kihelkonna kirik kuulub vanimate Saaremaa pühakodade hulka. 13. sajandil rajatud kirik sai kõrge uusgooti kiivriga torni – mis on täitnud ühtlasi ka tuletorni ülesandeid – alles 1891. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
120 meetri kõrgusest tuulegeneraatorist saab vendade Oleg ja Andres Sõnajala firma AS Eleon seitsmes tuulik Saaremaal Sõrves.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.