Prantsusmaa alustas eile euroalal eelarvedistsipliini jõustava fiskaalleppe ratifitseerimist, millele on vasakpoolses võimukoalitsioonis omajagu vastaseid.
Peaminister Jean-Marc Ayrault loodab vastuseisu siiski vähendada, et leppe hääletamisel parlamendis mitte liigselt toetuda eelmise presidendi Nicolas Sarkozy parempoolse partei häältele, vahendas agentuur Reuters.
Eile andis Prantsusmaa valitsus leppele rohelise tule. Mõru pilli leevenduseks esitab valitsus fiskaalleppe parlamendile 2. oktoobril koos ELi kasvupaktiga, mille peamine eestvedaja ja taganttõukaja oli juunikuisel Ülemkogul Prantsusmaa president Francois Hollande.
Lisaks sisevastuoludele võimukoalitsioonis on kasvab rahva vastuseis kärpekuurile olukorras, kus töötuse määr riigis on 13%.
"Avalikkuse toetus Euroopa Liidule väheneb," tõdes Prantsusmaa Euroopa asjade minister Bernard Cazeneuve teisipäeval, kui arvamusküsitlused näitasid, et ligi 2/3 hääleõiguslikest kodanikest lükkaks praegu Maastrichti lepingu tagasi.
Hollande on lubanud eelarvedefitsiidi vähendamiseks seatud eesmärkidest kinni pidada, mis eeldab riigi tuleva aasta eelarves maksutõuse ja kärpeid enam kui 30 miljardi euro ulatuses. Analüütikud pelgavad, et viimased kolm kvartalit paigal tammunud majandus läheb neist meetmetest uuesti langusesse.
Seotud lood
Prantsusmaa sotsialistide valitsuse maksutõusude vastu on mässu tõstnud Prantsusmaa idufirmad, käivitades sotsiaalmeedias vihase protesti valitsuse plaani vastu 2013. a eelarves maksustada kapitalitulu sama maksumääraga mis palgatulu.
Prantsusmaa äriliidrid kritiseerivad sotsialistist presidendi Francois Hollande’i valitsust, mille poliitika takerdab aeglustuvast majandusest niigi räsitud ettevõtlust.
Prantsusmaa sotsialistist presidendil Francoise Hollande’il, kes esitab reedel oma esimese eelarve, on oluliselt rohkem probleeme kui miljardäride maapakku minek kõrge maksukoormuse eest.
Mais Prantsusmaa presidendiks valitud sotsialist Francois Hollande on riigi kõige ebapopulaarsem president esimese saja ametioleku päeva järel, vahendab Bloomberg.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?