Nii Arengufond kui teised SmartPost pakiautomaatidega kuulsust võitnud Cleveroni osanikud said teist aastat järjest dividende.
"Cleveron teenib kasumit, aga nad ei ole veel selles suurusjärgus, millest me oleme unistanud," tõdes Arengufondi investeeringute ekspert ja Cleveron nõukogu liige Indrek Kelder. Arengufond on investeerinud ettevõttesse 857 143 eurot.
2010. aastal müüs ettevõte oma SmartPosti võrgu ligi pooleteist miljoni eurose kasumiga Itellale maha ning 2011. aastal jätkus ettevõtte väga kiire areng. Aastaga kasvas Cleveroni käive 1,46 miljonilt 3,45 miljonile eurole. Kui 2010. aastal oli ettevõtte ilma erakorralise kasumita (Itellale pakiautomaatide müük) veel kerges kahjumis, siis eelmisel aastal teeniti peaaegu miljon eurot kasumit ning ettevõte maksis 0,33 miljonit eurot dividende.
Kelder ütles, et ettevõte loodab samasuguse kasvu jätkumist mitme aasta jooksul. nagu oli eelmisel aastal, kui käive hüppas kahekordseks. Kui palju võiks käive ja kasum kasvada, ei osanud ta täpsemalt nimetada.
Kelder tõdes, et Cleveron on kindlasti üks investeeringutest, millega Arengufond on väga rahul. "Karu nahka pole mõtet ette jagada. Ootame selle aasta lõpu ära ja siis vaatame, kuidas tulemused on. Teatud investeeringud on plaanis teha ning ettevõtte kasumit oleks mõistlik investeerida, mitte kõike välja võtta," lausus Kelder järgmise aasta dividendi kohta.
Viimase uudisena tuli Cleveronil välja uue põlvkonna pakiautomaat. "Sellega loodame me palju paremateni tulemusteni jõuda," märkis Kelder.
Kuidas iseloomustab edukat aastat üks omanikest ja Cleveron juhataja Arno Kütt ning mida arvab Eesti Post, loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Arengufond peab olema riskialtim ega kartma läbikukkumist, ütles kevadest Arengufondi juhtiv Tõnis Arro täna riigikogu ees peetud kõnes.
Arengufondi juhi Tõnis Arro sõnul on äsja USA börsifirmale Xlinix kasumiga müüdud modemitootja Modesat Arengufondi seni edukaim projekt.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.