Leedu algatas Gazpromi vastu Stockholmi kohtus kohtuasja viie miljardi liti ehk 1,45 miljardi euro ulatuses, nõudes tagasi alates 2004. aastast ülemakstud maagaasi eest.
Gazprom muutis Leedule müüdava gaasi hinnakujunduse valemit rikkudes 2004. aastal kehtinud kokkulepet, millega Vene gaasiekspordimonopol omandas 34 protsenti Lietuvos Dujose aktsiatest. Leedu teatas, et gaasi hinnaleppe muutmise kiitsid heaks Lietuvos Dujase nõukogu liikmed, kelle määras ametisse Gazprom.
„Leedu järgib teiste riikide eeskuju," ütles Leedu peaminister Andrius Kubilius, viidates Poola ja Saksa ettevõtete poolt Stockholmi arbitraažikohtus algatatud kohtuasjadele. „On väga tähtis, et Euroopa Komisjon on juba ametlikult algatanud uurimise Gazpromi võimaliku ebaausa hinnakujunduspoliitika suhtes Kesk- ja Ida-Euroopas.“
Kohtuvaidlus võib kesta kuni kaks aastat. Kompaniid, kes rikuvad ELi konkurentsiõigust, võidakse trahvida kuni kümne protsendiga ettevõtte aastakäibest.
Seotud lood
Warren Buffetti osalusega CalEnergy teatas see nädal, et hakkab koos Poola riigi omanduses oleva naftatöötlemistehase Grupa Lotosega Läänemerest gaasi otsima.
Arvamusküsitluste järgi moodustavad Leedu järgmise valitsuse sel pühapäeval ning kahe nädala pärast toimuva teise valimisvooru järel sotsiaaldemokraadid ja tööpartei. Praeguse peaministri Andrius Kubiliuse partei on populaarsuselt alles kolmandal kohal.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.