Haigekassa nõukogu liikme Viktor Vassiljevi sõnul on tervishoiutöötajate pakutud kompromiss kasutada palkade tõstmiseks haigekassa jaotamata tulemit mõistlik.
"See võib tähendada mõningast ravijärjekordade pikenemist. Samas on haigekassal ligi 200 miljonit eurot reservi, mis istub konsolideerituna riigikassas ning lisaks haigekassas 136 miljonit eelmiste aastate jaotamata tulemit. Neid rahasid ei soovi valitsus puutuda, kuna see näitaks riigieelarvet ebasoodsas valguses," lisas ta.
Vassiljevi kinnitusel ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur, et kui palganõude jagamist kahele aastale vastu ei võeta, alustatakse läbirääkimisi nullist. "Arvan, et selline ultimatiivne väide ei ole mõistlik ega vii kuskile," märkis Vassiljev.
"Kui tööseisak jätkub, on tulemust raske prognoosida. Samas on palgaküsimus ainult üks ja mitte peamine tervishoiutöötajate nõudmistest ning sellest, mis puudutab tervishoiu rahastamist ja süsteemi ümber korraldamist, praegu ei räägita," lisas Vassiljev.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast tänast haigekassa nõukogu koosolekut ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur, et arstid, õed ja hooldajad saavad palgatõusu eeldusel, et streik lõpeb kohe.
Haiglate liit kutsus homme kella üheks kokku arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu, perarstide seltsi, õdede liidu, tervishoiutöötajate ametiühingute liidu ja kiirabi liidu esindajad, et läbi rääkida haigekassa pakutud tingimustes.
Haigekassa nõukogu on nõus tõstma meditsiiniala töötajate palka, kui see jaguneb kahele aastale ning lisaks lõpetatakse kohe ka streik.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.