Reformierakonna liige Silver Meikar, kellest nn musta raha skandaal alguse sai, märkis, et tema jaoks on kõige olulisem olnud see, et erakondade rahastamisele on enam tähelepanu pööratud.
”Minu jaoks pole niinimetatud rahastamisskandaal aga kunagi olnud teema, mida lahendaks kohtus kellegi süüdimõistmine,” kommenteeris Meikar prokuratuuri tänast otsust kriminaalasi tõendite puudusel lõpetada. Ta sõnas, et tema jaoks on tegemist teemaga, mida tuleb arutada ja see arutelu võiks lõpuks muuta midagi inimeste peades, kes poliitikast mõtlevad ja poliitikas tegutsevad. ” Head meelt teeb see, et tänu suurele tähelepanule on kindlasti midagi juba muutunud, erakonnad pööravad kindlasti rohkem tähelepanu oma rahastamisele,” märkis ta ja lisas, et selles osas nõustub temaga eeldatavasti ka kahtluse all olnud justiitsminister Kristen Michal.
Meikar tõdes ka, et isiklikus plaanis pole viimased kuud talle kerged olnud. ”Ma ei oodanud, et Reformierakond asub sisulise arutelu asemel isiklikule rünnakule,” nentis ta. Meikar lisas, et prokuratuuri otsust uurimine lõpetada peab prokuratuur ka ise kommenteerima ja tema hinnangul on prokuratuur seda üsna põhjalikult täna juba teinud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Justiitsminister Kristen Michali tagasiastumine menetluse alguses oleks prokuratuuri mainekahju vähendanud, leiab Tartu Ülikooli õigusteadlane Jaan Ginter kommenteerides Reformierakonna rahastamise kriminaalmenetluse lõpetamist.
Silvergate`i kriminaalasjas kahtlustatavad olnud justiitsminister Kristen Michal ja riigikogu liige Kalev Lillo tegid ühisavalduse, milles väidavad, et põhjaliku uurimise tulemus võib laimukampaania algatajatele olla tõsine pettumus.
Riigiprokuratuur lõpetas Silver Meikari arvamusartikli väidete põhjal alustatud kriminaalasja, kuna tõendid pole piisavalt veenvad süüdistuse esitamiseks.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.