1. oktoobril registreeriti ettevõte Scanola Baltic AS, mis hakkab Baltic Agro AS tütarettevõttena majandama Painkülas Jõgevamaal asuvat tehast, mille põhitegevusalaks on õli ja rasva tootmine. Seni oli ettevõtte nimi Werol tehased AS.
Aprillis 1997 asutati ettevõte Werol Tehased AS, eemärgiga rajada rapsiõli töötlemise tehas. Tehas alustas tootmist detsembris 1999. Peale pankrotti aprillis 2012, omandas tehase Baltic Agro AS. Alates 15.10.12 toimib tehas Scanola Baltic AS nime all.
Scanola Baltic tehas toodab rapsiseemnetest loomasööta, söödaõli ja rafineeritud kvaliteetset toiduõli. Alustatud on uue rapsipressimise liini rajamist, mille tootmisvõimsuseks on 145 000 tonni aastas. Peale uue tootmisliini käivitamist ulatub tehase käive 80 miljoni euroni.
Ettevõttel on täna 41 töötajat ja see asub Jõgevamaal Painkülas.
Baltic Agro AS tegevjuht Ants Puusta:
"Tehase nime muutuse põhjuseks on soov uuesti startida ja ehitada üles ettevõte, millel ei ole varasemast ajast halba varju," kommenteeris Baltic Agro ASi tegevjuht Ants Puusta. "Weroli nimi on küll tuntud, kuid kahjuks siiani negatiivsete aspektide poolest."
Puusta kinnitusel jätkatakse kindlasti Olivia kaubamärgiga ning lisaks on DLA Grupil Taanis tehas Scanola ning koos sarnaste nimedega on lihtsam tegutseda eksporditurgudel.
"Uue tehase käivitamisega suureneb rapsikoogi tootmine, ületades Eesti turu vajadused, ja see nõuab meilt suuremat ekspordiprogrammi," ütles Puusta. "Scanola Baltic jätkab kindlasti Eesti põllumeestelt ostetud rapsiseemne töötlemist. Samuti oleme avatud koostööks kõikide turul tegutsevate ettevõtetega. Esimesed lepingud teiste vahendajatega on juba sõlmitud."
Seotud lood
Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.
Olivia rapsiõlitootja Scanola Baltic AS avas Painkülas asuva tehase uue osa, mis võimaldab ettevõttel töötlemismahtu kahekordistada.
Mitme suure firma pankrotistumisega seotud Rein Kilk võib kaotada õiguse tegutseda äri alal.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”