Seitse suurettevõtjat teatasid täna avalikus pöördumises, et valitsus on tekitanud ettevõtjatele tõsist kahju. Pöördumisele alla kirjutanud Enn Veskimäe sõnul häirib ettevõtjaid, et neid ei kaasata aruteludesse.
"Ettevõjaid häirib, et tehti midagi tagaselja ära jälle. See pole ainult merenduse teema. Pidevalt tuleb asju, kuhu ettevõtjaid ei kaasta, neid informeeriitakse alles siis, kui rong on läinud," lausus tööandjate keskliidu president Enn Veskimägi.
"Kui kohtuti majanduskomisjoniga, siis öeldi juba, et kõik on eelarves ära arvestatud ja midagi muuta enam ei saa. Kuid seda kõike oleks tulnud enne kokku leppida. Teatage varakult ja kaasake meid töögruppi! Kuid need asjad tehakse pigem tagaselja ära," oli Veskimägi riigi käitumise pärast nördinud.
Majandusminister Juhan Parts lausus Äripäevale, et mereohutusseaduse muudatusi hakkab menetlema edasi riikogu, kuid lisas, et ka ettevõtjatega tuleb lahendus leida.
"Kui riigikogu hakkab eelarvet arutama, siis tulud, mida sealt kavatsetakse saada, on juba eelarvesse sisse arvestatud. Ma hästi ei usu sellesse, mida Parts ütleb, et leiame veel lahendusi. Minu kogemus ütleb, et see pole esimene kord, kui nii käitutakse," rääkis suurettevõtja.
Avaliku pöördumise eesmärk on Veskimäe sõnul juhtida probleemile tähelepanu. "Kirja eesmärgiks oleks midagi muuta. Kuid selle kirja avaldamine ei anna ilmselt nüüd enam tulemust. Kui ka majanduskomisjonist öeldi, et on juba hilja, siis ma kardan, et enam midagi muuta ei saa. Kuid kui Parts ütleb, et saame veel rääkida, siis..." mõtiskleb Veskimägi kuuldavalt ja lisab, et kui me täna tõstame neid tasusid, siis see näitab ettevõtjatele majanduskliimat ootamatu ja riigi poolt etteaimamatuna. "Ettevõtjate kulud kasvavad ju ootamatult. Keegi ei saa midagi planeerida. Kui oled teinud näiteks viieaastase äriplaani, siis see plaan ei tööta, sest kogu aeg tuleb kuskilt midagi ootamatult," lisas Veskimägi.
Seotud lood
"Kui oli viimane tõsine talv, siis ettevõtjad kurtsid, et jäämurde pikaajalise lahenduse puudumine mõjub laastavalt Eesti konkurentsivõimele. Nüüd, kus me tahame asja lahendada, väidetakse seda uuesti. Mina majandusministrina ei tahaks ettevõtjatele ebamugavusi tekitada," lausus minister Juhan Parts.
Valitsus on tekitanud tõsist kahju Eesti investeerimiskliimale, konkurentsivõimele ja ettevõtluskeskkonnale, väidavad suurettevõtjad Fjodor Berman, Tiit Vähi, Arnout Lugtmeijer, Enn Veskimägi, Vladimir Volohhonski, Heiti Hääl ja Tõnis Pohla.
Kui riigil on raha vähe, vaadatakse, kellelt kui palju ära võtta, selle asemel et mõelda, kuidas riigikassasse rohkem raha teenida, ütles Jaan Pillesaar.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.