Keemiatööstusettevõttel Krimelte oli september küll hea kuu, kuid ettevõtte tegevjuhi Alar Salumi sõnul on nüüd järgnemas pigem rahulikud kuud.
”Mina seda väita ei julgeks, et september mingi pöördepunkt oli. Samas oli september meil väga hea kuu. Kuid meil on sellel aastal veel teisigi häid kuusid olnud, et...ma seda pöördepunkti väidet kommenteerida ei oska, kuid võin kinnitada seda, et september oli väga hea kuu meil,” märkis Salum.
SEB majandusanalüütik Ruta Arumäe märkis möödunud nädalal, et tööstustoodangu mahud on viimasel aastal olnud pidevalt väiksemad, kui möödunud aastal, kuid septembris toimus pööre. ”Viimasel kuul on toimunud töötlevas tööstuses elavnemine ning tööstustoodangu mahud pöörasid positiivseks. See kinnitab ühtlasi ka juhtivindikaatorite poolt prognoositud pööret elavnemise suunas kolmanda kvartali jooksul," märkis Arumäe.
”Meie äri on väga hooajaline. Ehituskeemia, mida meie toodame ja müüme, selle müügiperiood on märtsist novembrini. September langeb sellesse hooaega sisse, oktoober oli ka veel hea kuu. Aga november on juba madalam, detsember veel väiksem ja jaanuar, veebruar on üldse vaiksed kuud. Kui me enda mätta otsast vaatame, siis meid ootab ees vaikne ja rahulik periood, kuid see on täiesti loomulik, sest see on aastast aastasse nii olnud,” märkis Salum ja lisas, et Krimelte äri on olnud ka aastal 2012 kasvutrendis.
Seotud lood
Järgmistel kuudel võib jaekaubanduse kasv ehk protsendipunkti jagu väiksemaks vajuda, kuid põhimõtteliselt üsna stabiilne kasv jätkub, kirjutas SEB majandusanalüütik Ruta Arumäe nädalakommentaaris.
Rootsi panga SEB AB teatel võib Eesti majanduskasv erinevalt kolmandast kvartalist aasta viimase kolme kuuga suureneda, kui tööstuslik toodang suudab toibuda, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
SEB majandusanalüütiku Ruta Arumäe sõnul toimus majanduses septembris pöördepunkt, sest tööstustoodang hakkab jalgu alla saama. LHV majanduseksperdi Heido Vitsuri sõnul võib olla aga tegemist ajutise nähtusega.
Kolmandasse kvartalisse prognoositud majanduse elavnemine leidis kinnitust, ütles SEB majandusanalüütik Ruta Arumäe.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.