Võimuerakondadega seotud sõpruskond tegi varatuks keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse isa Väino Pentuse transpordifirma Autorollo.
Pankrotistunud Autorollo suurimaks võlausaldajaks oli riigile kuuluv KredEx.
Kui toimunud keerulised skeemid lihtsustatult kokku võtta, siis pärast perekond Rosimannuse sekkumist ja ettevõttesse advokaat Siim Roode toomist viidi 2010. aasta teises pooles Autorollost välja suurem osa varast ja pärast mitmeid osaluste muutusi ning ühte ühinemist on vara vahepealse omaniku AutoHillsi järglaseks olnud ettevõte jõudnud lõpuks Rain Rosimannuse hea tuttava Margus Tambergi omandusse. Kes praegu Autorollole kuulunud peamist vara ehk autosid ja haagiseid omab, selle kohta andmed puuduvad. Tambergi kinnitusel tema firma Rekka Veli omanduses neid masinaid ei ole.
Kirjeldame kogutud dokumentide abil tehinguid, mille tulemusena jäid võlausaldajad pika ninaga.
Loodi uus firma
2010. aasta juunis asutas Autorollo koos osaühinguga Kiili Autoveod tütarfirma AutoHills. Asutamisega tegeles advokaat Siim Roode, kelle ettevõte Roode & Partnerid sai 2010. aasta kevadel Autorollo omanikuks. Äripäeva andmetel soovitas Roodet Autorollo probleeme lahendama perekond Rosimannus.
Kiili Autovedude juht ja üks omanikest on IRLi liikmest transpordiärimees Valjo Liivamägi.
Mõlemale osaühingule kuulus asutamise ajal AutoHillsist pool. Kiili Autoveod pani tütarfirmasse asutamisel 20 000 krooni, Autorollo lausa sada korda suurema summa, tõstes mitterahalise sissemaksena AutoHillsi bilanssi põhivaraks autopargi, mille väärtuseks hinnati 2,13 miljonit krooni. 2010. aasta lõpu seisuga oli AutoHillsi põhivara väärtus 1,6 miljonit krooni. 2011. aasta jooksul müüdi kogu allesjäänud põhivara maha ja saadi 86 400 eurot ehk 1,35 miljonit krooni. AutoHills müüdi põhivarast tühjaks nii, et ettevõte jäi selle tulemusel kahjumisse.
Autorollo jääb osalusest ilma
Viis kuud pärast tütarfirma AutoHills asutamist jäi aga Autorollo oma osalusest selles ettevõttes ilma. Põhjuseks oli Autorollo tehing praegu Eesti Energia nõukogusse kuuluva Toomas Tautsi ettevõttega Autovaal, mis 2009. aastal andis Autorollole mitmes osas laenu kokku 600 000 krooni. Tautsi ettevõte Autovaal loovutas selle nõude firmale Renaldo Invest.
Pärast nõude omandamist sõlmisid Renaldo Invest ja Autorollo pandilepingu, et nõude tagatis on Autorollole kuuluv 50% osalus AutoHillsis.
Pandilepingut käis Väino Pentusega sõlmimas Renaldo Investi endine juhatuse liige Martin Sillandi. Sillandi oli minevikus kokku puutunud Siim Roodega, mõlemad on osutanud teenust ärimees Toomas Rüütmannile. Renaldo Investiga oli seotud veel Argo Hollo, kes samuti puutus Roodega kokku Rüütmanni Kommest Autot saneerida üritades. Roode oli Rüütmanni advokaat ja Hollo kuulus vahepeal Kommest Auto juhatusse, mis hiljem pankrotistus.
Mõne kuuga oli Autorollo suuremast osast varast ilma jäänud, võtmetegijaks oli seejuures perekond Rosimannuse soovitusel ettevõttesse toimetama läinud Roode.
Jälgede segamine jätkus 2011. aastal
2010. aastaga tehingud AutoHillsiga veel ei lõppenud. 2011. aasta sügisel ühendati AutoHills osaühinguga Rekka Veli, mis asutati mõned nädalad enne ühinemislepingu sõlmimist. Seetõttu võib arvata, et Rekka Veli tehti spetsiaalselt selleks, et AutoHills üle võtta.
Rekka Veli austaja oli OÜ Rekka Transport, mis kuulub siiani Juhan Maltnale. Selle aasta veebruaris loovutas Rekka Transport poole Rekka Velist Kiili Autovedudele ja mõned kuud hiljem ehk selle aasta mais saab Rekka Veli omanikuks Margus Tamberg, kes on Rain Rosimannuse hea tuttav ning olnud ka Reformierakonna rahastaja.
Pikemalt loe neljapäevasest Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!