Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütles, et peab tema vastu esitatud hagi labaseks väljapressimiseks.
"Kuna antud tsiviilasjas saab tegu olema kohtuvaidlusega, ei saa ma kahjuks kommenteerida rohkemat, kui et mina ei ole OÜ Autorollo majandustegevusega seotud olnud, ma ei ole kahjustanud selle ettevõtte võlausaldajate huve," ütles Pentus-Rosimannus.
"Ausalt öeldes käsitlen kogu seda lugu labase väljapressimisena. Tsiviilhagi on selle esitajad tutvustanud küll meediale, mulle seda praeguse hetkeni saadetud ei ole," lisas keskonnaminister.
Keskkonnaministri reformierakondlasest abikaasa Rain Rosimannuse sõnul ei ole temale samuti mingisugust hagi tutvustatud. "Advokaadibüroo Lextal on nädal aega hagiga ähvardanud üksnes ajakirjanduses, mina mingit hagi näinud ei ole," ütles Rosimannus Delfile ning lisas, et eeldades, et see on siiski olemas, ei saa ta võimalikku kohtuvaidlust arvestades kuni selle lõpuni mingeid täiendavaid kommentaare anda.
Äripäev kirjutas teisipäeval, et ettevõtte Autorollo pankrotitoimkond esitas Harju maakohtule üle 500 000 euro suuruse tsiviilhagi, teiste seas esitas toimkond hagi ka keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse ja tema abikaasa Rain Rosimannuse vastu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna õhtul avaldas Tallinna ringkonnakohus otsuse, millega rahuldati osa Autorollo võlausaldajate nõudest ka välisminister Keit Pentus-Rosimannuse vastu.
Poliitpere Pentuse-Rosimannuse advokaatide vastuseisule vaatamata otsustas Harju maakohus välja nõuda Autorollo pankrotiprotsessiga kaudselt seotud isikute pangakontode väljavõtted.
Kohus sai uue tõendina liikluskindlustuse kviitungi, mis seostab Autorollo varaga seotud tehingutega Keit Pentus-Rosimannust.
Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp väidab kohtule esitatud materjalides, et mõned Autorollo pangaülekanded tehti ei kusagilt mujalt kui kahest riigikogus asuvast arvutist.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.