USA riik keelas naftafirmal BP edaspidi riiklike lepingute sõlmimise ajendatuna 2010. aasta Deepwater Horizoni naftalekkest, vahendas Reuters.
Keelu teatas USA keskkonnakaitse agentuur EPA pärast 15. novembril tehtud BP-i ja USA riigi vahelist kokkulepet, kus naftafirma tunnistas süüd ning peab maksma 4,5 miljardit dollarit trahvi, millest 1,256 miljardit moodustab rekordilise kriminaaltrahvi.
EPA sõnul on BP ja tema tütarettevõtted saanud keelu uute riiklike lepingute sõlmimiseks, kuni naftafirma suudab näidata võimekust vastata riiklikele äristandarditele. EPA sõnul on keelu puhul tegemist tavapärase protseduuriga, mis ei mõjuta BP-i kehtivaid lepinguid USA riigiga.
BP-i teatel on firma olnud igapäevaselt EPA-ga dialoogis ning agentuuri kinnitusel ollakse valmistamas kokkulepet, mis lõpetaks praeguse ajutise keelu. EPA on BP-d teavitanud kokkuleppe mustandi peatsest kättesaadavusest.
Keeld võib ähvardada BP-i liidripositsiooni Mehhiko lahes, kus Briti ettevõte on üks suuremaid nafta ja maagaasi tootjaid ning suurim rendilevõtja. Kolmandas kvartalis moodustasid USA-ga seotud tööd üle 30% BP-i kasumist enne maksude mahaarvamist. USA-ga seotud tehingud moodustavad umbes viiendiku BP-i globaalsest naftatootmisest.
Keeld võib samuti takistada BP-i võimet end säilitada USA sõjaväele lennukikütuse ja teiste rafineeritud toodete suurima varustajana. Septembris võitsid BP-i tütarettevõtted kaks USA sõjaväe kütusevarustamise hanget, mis on väärt 1,37 miljardit dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Naftakompanii suutis uue leiuga peaaegu kahekordistada oma senise gaasikoguse Trinidadi lähistel asuvalt Savonette'i väljalt, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Abu Dhabi riiklik energiafirma investeerib üle miljardi dollari (0,77 mld eurot) Briti Põhja-Jäämere naftaväljadele, mis kuuluvad BP-le.
Naftakompanii BP jõudis USA riigiga kokkuleppele, kui peab maksma 4,5 miljardit dollarit trahvi, et lõpetada Ühendriikide suurima õlireostusega seotud kriminaalsüüdistused, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.