Copterline'iga seotud tippjuristid Pekka Jaatinen ja Jukka Laitasalu said Soomes kahtlustuse majanduskuriteos, kirjutab Kauppalehti.
Soome keskkriminaalpolitsei uurimise all olevaid Pekka Jaatineni ja Jukka Laitasalu kahtlustatakse helikopterfirma Copterline'i pankrotiga seotud majanduskuritegudes, kirjutab Kauppalehti. Tippjuriste kahtlustatakse võimu kuritarvitamises, võlgnike raskekujulises petmises ja raamatupidamispettustes.
Majandusuurijad on lisaks Jaatiseni ja Laitasalole ülekuulanud Copterline'i juhatuse liikmed, keda samuti kahtlustatakse võimu kuritarvitamises ja raamatupidamispettustes. Castrén & Snellmani advokaat Jaatinen figureeirs Copterline'i juhatuse liikmena, samas kui Merilammeni advokaat Laitasalo opereeris Copterline'i pankrotihaldurina.
Kuuldavasti on Jaatinen ja Laitasalo vaidlustanud oma vastutuse kuriteos. Jaatinen ja Laitasalo tegid koostööd Copterline'i pankrotimenetluses, Laitasalo loobus hiljem pankrotihalduri ülesannetest.
Asja tuum seisneb miljonihüvitistes, mis Ameerika kopterite tarnija Sikorsky Copterline'i aastal 2005 juhtunud õnnetuse tagajärjel maksis. Kuna osa Sirkorskylt saadud hüvitisest määrati vahetusvõlakirjade tagatiseks, said vanad omanikud 2008 aasta lõpus 1,8 miljoni euro väärtuses vahetusvõlakirjade kokkuleppe.
Copterline'i pankrotihaldur ütles aprillis 2010, et lepperaha, kolm miljonit dollarit, on panditud just vahetusvõlakirja märkija kasuks. Keskriminaalpolitsei majandusuurijad on püüdnud hinnata, kas hüvitist sisalduv tagatisraha oli olemas enne Copterline'i pankrotiteadet. Esmaste uurmismaterjalide põhjal jäi panditeade tegemata ja see tähendas suurimat kaotust Ilmarise Soome fondile ja vahetusvõlakirjade omanikule Ilkka Herlini Wipun ning sularahahaldusele, samuti kaotas üksteist väiksemat vahetusvõlakirjade omanikku.
Keskriminaalpolitsei püüab välja selgitada, kes on vastutav pandi teate hooletuses. Copterline'i raamatupidamises on esmaste uurimise põhjal puudusi ning äriühingu pankrotipesa valitseja on pantimisel vea teinud, kuid tegude kavatsusi ja seega võimalikke kuritegusid on raske tõestada.
Teadaolevalt kandis Sikorsky väärtpaberid 3,4 miljoni euro väärtuses. Enne panditeate üleandmist näidati, et kontol on 300 000 eurot pankrotipesa jooksvate kulude katteks.
Copterline´i tegevust olid samuti rahastanud Siemens Financial Services, Finnvera, Nordea ja Sampo Pank. Sampo Pank teatas äriühingule, et Sikorsky väärtpaberite ümber asetatamine rikub laenulepingu tingimusi. Laenu andnud isikud pidid siiski märkama, et väärtpaberite pantimisel on viga tulnud.
"Tsiviilvaidlus määrab, kas pandiga tehtud toimingud on toimunud õigesti ja kellele raha kuulub," võttis Laitasalo kokku.
Seotud lood
Lennufirma Copterline lükkab Tallinna-Helsingi kopteriliini avamise poole aasta võrra edasi, teatas firma üks omanikke Kai Mäkelä.
Pärast õnnetust on lennufirma maailma turvalisim, ütles Copterline'i juht Tõnis Lepp Pärnu juhtimiskonverentsil.
Helsingi ja Tallinna vahel kopteriühendust pidav Copterline sai suunatud aktsiamüügiga juurde miljon eurot ning räägib börsileminekust, kirjutab Helsingin Sanomat.
Pärast kolm kuud kestnud pausi alustab Copterline taas Helsingi ja Tallinna vahelist lennuühendust, kirjutas Delfi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.