16 protsenti Tallinkist osteti kümne protsendise preemiaga üle meie hinnasihi, kirjutas Swedbanki Balti aktsiaanalüüsi juht Marek Randma.
Edaspidi nõuavad üle viie miljoni eurosed tehingud nõukogu heakskiitu.
„Me taaskinnitame aktsia ühe eurose hinnasihi ja tugeva ostusoovituse,“ kirjutas Randma.
Kuni 30. aprillini on Baltic Cruises Holdingul õigus suurendada oma osalust Tallinkis, kuid teised lepinguosalised CVCI, Infortar, Enn Pant, Ain Hanschmidt, Kalev Järvelill ja Keijo Mehtonen ei osta Tallinki aktsiaid. Kui pärast 30. aprilli soovib keegi osapooltest osta enam kui 0,1 protsenti Tallinki aktsiatest aastas, antakse ka teistele lepingu osapooltele õigus suurendada osalust, et osaluse proportsioon Tallinkis jääb samaks.
„Meie arvates on positiivne, et peamised aktsionärid tegid tehingu 42 protsenti üle turuhinna,“ kirjutas ta.
Seotud lood
Tallink Grupi nõukogu esimees Toivo Ninnas ei tea enda sõnul firma uuest aktsionärist Baltic Cruises Holdingist midagi.
Tallinki senised suuromanikud ning uus suurinvestor leppisid kokku, et aprilli lõpuni on õigus suures koguses aktsiaid osta vaid uuel aktsionäril.
Tallink Grupi aktsia alustas päeva 0,840 euro ehk 3,45%se langusega. Kui väärtpaber sulguks tänase päeva lõpuks sellel hinnatasemel, oleks tegemist viimase 14 kuu suurima päevase hinnalangusega.
Baltic Cruises ostis Tallinki aktsiaid 42% üle turuhinna. Tallinki aktsionäri Sulo Niguli sõnul võiks keegi tema aktsiad ka sama hinnaga ära osta.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.