Ravimite hulgimüüja Tamro Eesti teatel lõpetas ravimiamet tänavu septembris algatatud väärteoasja, kuna menetluse käigus ei leitud ettevõtte tegevuses väärteotunnuseid.
Tamro Eesti tegevjuhi Tiina Kadaku sõnul soovis ravimiamet kontrollida ettevõtte aruandlust veendumaks, et ravimite apteegile müümise ja sealt ravimite tagasiostmise käigus ei oldud rikutud ravimikäitlemiseeskirju.
"Selgitasime ravimiametile, et me pole nimetatud protseduuridega kuidagi oma müügi- ega käibenumbreid moonutanud ning et meie tegevusaruanded on esitatud korrektselt. Et tulevikus igasuguseid kahtlustusi vältida, oleme tänaseksloobunud ka kõikvõimalikest tehinguvormidest, mis võiks ravimiameti esindajate või teiste asutuste silmis ebaselged paista," kinnitas Kadak.
Ravimiamet tegi mai lõpus ravimite hulgimüüjale Tamro ettekirjutuse, kuna firma manipuleeris ravimite hankimise ja väljastamise kogustega. Tamro kõrvaldas vea, kuid ravimiamet algatas asja põhjalikumaks uurimiseks väärteomenetluse.
Äripäev kirjutas septembris, kuidas ravimiamet avastas tänavu mais, et hulgimüüja Tamro on kasutanud kummalist skeemi. Nimelt ettevõtte aruannete järgi Tamro justkui väljastas ravimid oma ketti kuuluvatele erinevatele Koduapteekidele, kuid samas ostis need ka kohe tagasi. Tegemist oli ?ktiivsete tehingutega, sest reaalselt kaup ei liikunud. Sellist skeemi on ?rma kasutanud 2011. aasta viimases ja 2012. aasta esimeses kvartalis. Ravimiamet tegi ettekirjutuse ning Tamro parandas vead aruandluses.
Seotud lood
Internetis ravimimüügi lubamisest olulisem küsimus on see, kas ravimid tulevad müüki ka tavapoodidesse – see on oluline konkurentsi soodustamise ja seega tarbija seisukohalt. Äripäev leiab, et kui ravimid lubatakse müügile e-apteekidesse, siis peaks igapäevaseid käsimüügiravimeid lubama müüa ka tavapoes.
Riigikontrolli hinnangul tuleb Eestis ravimite hulgi- ja jaemüük lahutada, nii nagu on elektriturul jaotusvõrk lahutatud tootmisest. See alandaks ravimite hindasid apteekides ning laseks turule tulla uutel tegijatel.
Ravimiamet tegi mai lõpus ravimite hulgimüüjale Tamrole ettekirjutuse, kuna firma manipuleeris ravimite hankimise ja väljastamise kogustega.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.